Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chivalry 2 - uskok, unik: jak nie dać się trafić

Jak odskoczyć przed ciosem wroga.

Obrona w Chivalry 2 jest równie ważna co atak. Z tego powodu musisz opanować związane z nią mechaniki. Jedną z nich jest uskok. Z tej strony dowiesz się co to jest, jak go wykonać i kiedy lepiej z niego nie korzystać.

Uskok (1) po raz pierwszy przećwiczysz w trakcie samouczku. Jest to nic innego jak unik. Wykonasz go poruszając się w dowolnym kierunku i wciskając klawisz Spacja (A i X w przypadku konsol Xbox i Playstation). Dzięki temu postać szybko przemieści się we wskazaną stronę.

Kierunek uskoku dobierz w zależności od sytuacji. Jeśli walczysz z jednym przeciwnikiem i chcesz zaatakować go od boku, możesz skoczyć w trakcie poruszania się w prawo bądź w lewo. Dzięki temu wyprowadzisz cios z flanki - co czasami pozwoli ci zadać obrażenia. Jeśli z kolei potrzebujesz po prostu zyskać trochę przestrzeni, bezpieczniej jest wykonać uskok do tyłu. Jest to także świetny sposób na uniknięcie mocnego ciosu wroga, którego nie dasz rady zablokować.

Manewr ten nie zawsze się jednak sprawdzi. Tyczy się to przede wszystkim sytuacji, w których walczysz z wrogiem wyposażonym w długą broń - jak dwuręczna broń drzewcowa. Po odskoku do tyłu wróg bez problemu cię dosięgnie - a w trakcie animacji nie możesz podnieść tarczy lub broni i zablokować ciosu. Z tego typu obrony warto więc korzystać głównie wtedy, gdy blokowanie się nie sprawdza - a w innej sytuacji lepiej skupić się na zatrzymaniu ciosu wroga.

Poprzednio: Chivalry 2 - blokowanie ataków: jak zatrzymać cios wroga

Spis treści: Chivalry 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Chivalry 2 - kopnięcie: jak działa, kiedy korzystać

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze