Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser Wiedźmina 3 zakłada nowe studio. Pracuje nad dużym RPG

Rebel Wolves skupi się na grach singlowych.

Konrad Tomaszkiewicz, który był reżyserem Wiedźmina 3 i pracował nad Cyberpunk 2077, poinformował o założeniu nowego studia - Rebel Wolves.

Pierwszym projektem zespołu jest nastawione na rozgrywkę w pojedynkę duże RPG (z segmentu AAA) osadzone w świecie „mrocznego fantasy. Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 5 i będzie pierwszą częścią większej serii.

Szczegóły nie są znane, ale Tomaszkiewicz w rozmowie z serwisem GamesIndustry przekonuje, że tytuł określany jest jako „święty Graal” dla fanów gatunku. - Chcemy eksperymentować, przekraczać granice, odkrywać nowe sposoby opowiadania historii - mówi.

Grafika koncepcyjna z projektu studia Rebel Wolves

- Zamierzamy odtworzyć uczucia towarzyszące sesjom papierowych RPG, gdzie możliwości gracza są nieograniczone, gdzie świat reaguje na wybory i gdzie każda decyzja ma znaczenie - dodaje. Produkcja osadzona jest w autorskim uniwersum.

Samo Rebel Wolves chce odejść od tradycyjnego zarządzania pracami nad grą i planuje podchodzić do każdego realizowanego celu jako jeden zespół. Reżyser narracji i główny scenarzysta polskiej ekipy - Jakub Szamałek - podkreśla, że firma nie będzie „podążała za trendami lub danymi liczbowymi”.

Nowe studio składa się z doświadczonych deweloperów, którzy w przeszłości pracowali między innymi nad serią Wiedźmin, Cyberpunk 2077, karcianą Wojną Krwi i Shadow Warrior 2. W sumie zatrudnionych jest ponad 12 osób, ale w kilka lat liczebność ekipy zwiększy się do 80.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze