Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CastleStorm od 26 grudnia na Wii U

Średniowieczne Angry Birds.

CastleStorm ukaże się w dystrybucji cyfrowej na konsoli Nintendo Wii U już 26 grudnia - ogłosił producent, Zen Studios. Cenę w Europie ustalono na 9 euro (ok. 38 zł). W przyszłości planowane jest także wydanie dodatków DLC.

Jak zapowiadają twórcy, połączenie średniowiecznego Angry Birds z gatunkiem tower defense obsłużymy nawet na samym kontrolerze GamePad, bez połączenia z telewizorem. Dzięki temu dostępny będzie także lokalny tryb wieloosobowy, w którym druga osoba gra na TV.

Tytuł ukazał się pierwotnie na Xboksa 360 - w maju tego roku. Dostępny jest także na PC, a w listopadzie debiutował na konsolach PS3 i PS Vita. Poza kampanią dla pojedynczego gracza, twórcy przewidzieli tryby dla wielu graczy, także w kooperacji, oraz edytor poziomów i zamków.

W CastleStorm gracz kontroluje dwuwymiarowe pole bitwy w czasie rzeczywistym. Odpieramy ataki przeciwnika na własną warownię, jednocześnie starając się zniszczyć umocnienia wroga. Do ofensywy wysyłamy nie tylko piechurów, ale także bombardujemy nieprzyjaciela własnoręcznie, za pomocą artylerii.

Zwiastun wersji X360

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze