Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 - premiera i najważniejsze informacje

Wymagania, rozgrywka i wszystko, co warto wiedzieć.

Jak każdego roku, jesienią zadebiutuje kolejna odsłona cyklu Call of Duty, tym razem opatrzona podtytułem WW2, który nie pozostawia wątpliwości co do okresu historycznego wybranego przez deweloperów.

Nowa - czternasta - część to powrót do korzeni serii, która zdobyła uznanie graczy historią żołnierzy walczących na frontach drugiej wojny światowej.

Deweloperzy ze Sledgehammer Games, odpowiedzialni między innymi za Call of Duty: Advanced Warfare, nie ograniczają się tylko do zmiany settingu, lecz wprowadzają różne modyfikacje rozgrywki.

 • Premiera: 3 listopada 2017
 • Wersja językowa: polska
 • Producent: Sledgehammer Games
 • Wydawca: Activision

Data premiery i dostępne edycje

Call of Duty: WW2 zadebiutuje 3 listopada i trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Przed premierą twórcy zorganizują testy trybu multiplayer, choć data ich startu nie jest jeszcze znana.

Jak co roku, na fanów czekają różne edycje gry, z których część można już zamówić.

 • Edycja standardowa. Podstawowa wersja gry. Dodatki do zamówień przedpremierowych nie są jeszcze znane. Zamawiając grę wcześniej na konsolach można zagwarantować sobie dostęp do bety. Cena: od 200 do 240 zł.
 • Edycja Digital Deluxe. Wydanie cyfrowe z przepustką sezonową oraz innymi dodatkami, takimi jak bonusowy wygląd hełmu. Cena: ok. 420 zł.
 • Edycja Pro. Najbogatsze wydanie gry. Zawiera kolekcjonerski Steelbook, przepustkę sezonową do gry i bonusy cyfrowe - wygląd hełmu i emblemat. Cena: ok 430 zł.

Fabuła i miejsce akcji

Call of Duty: WW2 zabiera graczy na zachodni front II wojny światowej w Europie. Główny wątek rozpoczyna się w 1944 roku, a wcielamy się w szeregowca Ronalda „Reda” Danielsa z Pierwszej Dywizji piechoty amerykańskiej.

Ciężka przeprawa rozpocznie się w Normandii - podczas charakterystycznego lądowania na plaży. Kolejne misje zaprowadzą bohatera i jego towarzyszy broni do Belgii, a w końcu do Niemiec.

Twórcy potwierdzili, że dla urozmaicenia i lepszego ukazania skali wojny, w kampanii pojawią się także misje z perspektywy innych postaci, rozgrywające się w okresie od 1940 do 1944 roku. Niewykluczone więc, że trafimy też na inne fronty.

Pomimo skupienia się twórców na Europie Zachodniej, można liczyć na odpowiednie zróżnicowanie lokacji oraz krajobrazów - zarówno leśnych, wiejskich, jak też miejskich. Różnorodność map jest dla deweloperów ważna.

Scenarzyści podkreślili, że nie mają zamiaru unikać niewygodnych tematów. Pojawią się wewnętrzne konflikty w amerykańskich oddziałach, a nawet drobne odniesienia do antysemityzmu czy rasizmu niektórych żołnierzy.


Wymagania wersji PC

Na chwilę obecną deweloperzy ujawnili tylko minimalne wymagania sprzętowe dotyczące wersji komputerowej. Zaznaczono też, że ostateczne wymagania mogą ulec zmianie.

 • System operacyjny: Windows 7 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i3 3225
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB / AMD Radeon HD 7850 2 GB
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • DirectX: Wersja 11

Rozgrywka, multiplayer

Call of Duty: WW2 to oczywiście dynamiczna strzelanka - deweloperzy nie zrywają z podstawami cyklu, ale też odpowiednio urozmaicają rozgrywkę.

Interesującymi nowymi rozwiązaniami są między innymi decyzje o rezygnacji z systemu automatycznej regeneracji zdrowia, a także z możliwości nieskończonego sprintu. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać leczenie, ale można podejrzewać, że poszukamy apteczek na polu bitwy.

Nie wszystkie wymienione zmiany dotyczą trybu multiplayer. Automatycznej regeneracji HP zabraknie tylko w kampanii, natomiast pojawi się w zmaganiach w sieci. Natomiast nawet w trybie wieloosobowym nie będziemy mogli biegać bez przerwy. Twórcy chcą w ten sposób wprowadzić nieco wolniejsze tempo i podkreślić, że nie wcielamy się w super-żołnierza.

Jednym z nowych trybów multiplayer będzie asymetryczny rodzaj rozgrywki nazwany Wojna, w którym jedna drużyna zajmie się atakowaniem, a druga obroną w kilku fazach starć - trochę na wzór Enemy Territory. Pojawi się także lobby sieciowe w formie obszernej lokacji, gdzie będzie można spacerować i wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami.

Nie zabraknie charakterystycznych pojazdów

W grze wieloosobowej po stronie Aliantów zagramy jako żołnierz amerykański, ale też wcielimy się w członków ruchu oporu - w tym także kobiety. Pojawią się także wojska brytyjskie oraz oczywiście żołnierze Wehrmachtu.

Powróci znany i lubiany tryb kooperacyjnych zmagań z zombie, tym razem bardziej klasyczny, ponieważ zajmiemy się walką z nieumarłymi z okresu II wojny światowej. Oprócz tego, deweloperzy zaoferują także inny rodzaj współpracy, ale szczegóły na temat dodatkowego trybu pozostają nieznane.

Dostępny w grze arsenał to wszystkie rodzaje broni kojarzone przez fanów pierwszych odsłon Call of Duty. MP40, Thompson, M1 Garand, Kar98k, BAR czy karabin Springfield to tylko kilka przykładów. Nie zabraknie także czołgów, ale nie wiadomo, czy zasiądziemy za ich sterami.

Komentarze