Skip to main content

Call of Duty: Black Ops 6 to moloch ważący w sumie aż 300 GB. Bez internetu nie zagramy w kampanię

Aktualizacja: Activision potwierdza, że Black Ops 6 waży mniej.

Aktualizacja: Activision rozwiało wątpliwości w sprawie dużego rozmiaru Call of Duty: Black Ops 6. Zgodnie z przypuszczeniami, 300 GB to nie waga samej gry, lecz całej zawartości launchera CoD HQ, włącznie z Modern Warfare 2, Modern Warfare 3, Warzone i dodatkową zawartością do pobrania.

W dniu premiery gracze będą mogli pobrać Black Ops 6 bez konieczności instalacji innych tytułów Call of Duty lub wszystkich innych wersji językowych. Rzeczywisty rozmiar plików Black Ops 6 zostanie ujawniony bliżej premiery” - przekazano.


Oryginalna wiadomość: W ramach ujawnienia oficjalnej daty premiery Call of Duty: Black Ops 6 zaktualizowana została karta gry na konsolach Xbox Series X/S. Wygląda na to, że do pobrania całej zawartości strzelanki potrzeba będzie nawet 300 GB miejsca na dysku.

Fani Call of Duty są przyzwyczajeni do wielkich liczb, ale to pierwszy raz w historii serii, gdy z przodu pojawia się trójka. Nie musi to jednak oznaczać, że samo ogranie kampanii fabularnej będzie wymagało od nas usunięcie połowy biblioteki z konsoli. W tych 300 GB mieści się zapewne każdy element, który będziemy mogli pobrać oddzielnie z launchera CoD HQ, jak choćby tryb Zombie czy CoD Warzone.

Jeśli jednak Black Ops 6 jest naszym pierwszym kontaktem z serią, plików do pobrania faktycznie będzie sporo. Obecnie nie jest jasne, ile miejsca na dysku trzeba zarezerwować w przypadku innych platform.

Zobacz na YouTube

W Black Ops 6 nie zagramy bez internetu

Z oficjalnego bloga Activision wiadomo natomiast, że nawet do zabawy singleplayer potrzebne będzie połączenie z siecią. Jak wyjaśniono, wymóg wynika z wykorzystania technologii streamingu tekstur między wszystkimi trybami rozgrywki.

Dobre wieści są takie, że do ogrania kampanii fabularnej Black Ops 6 na konsolach nie będzie potrzebna subskrypcja PlayStation Plus ani Game Pass Core.

Aby zapewnić najwyższą jakość grafiki, a jednocześnie zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez grę na dysku twardym, Call of Duty: Black Ops 6 będzie wykorzystywać streaming tekstur we wszystkich trybach gry” - wyjaśnia Activision.

Oznacza to, że będziecie potrzebować stałego połączenia z internetem podczas grania w każdym trybie gry, także w kampanii. Jeśli gracie na konsoli, kampanię uruchomicie bez subskrypcji premium, takich jak Game Pass Core czy PlayStation Plus” - doprecyzowano.

Call of Duty: Black Ops 6 zadebiutuje 25 października tego roku. Gra zmierza na PC oraz konsole PlayStation i Xbox obu generacji. To także pierwsza odsłona cyklu, która trafi na premierę do abonamentu Game Pass.

Zobacz także