Skip to main content

Blizzard nie powtórzy starych błędów. WoW Dragonflight z konkretnymi planami na 2023 rok

„Jesteśmy winni graczom pielęgnować ten żywy świat”.

Blizzard ogłosił listę zmian i nowości, jakie zamierza wprowadzić do World of Warcraft Dragonflight w 2023 roku. W planach są między innymi placówki handlowe, megadungeon czy nowe historie i zadania.

Planując dalszą drogę po premierze Dragonflight, byliśmy świadomi, że jesteśmy winni graczom pielęgnować ten żywy świat i, szczerze mówiąc, musimy działać lepiej, niż robiliśmy to w przeszłości. Naszym celem jest, aby w Dragonflight zawsze coś czekało tuż za rogiem, a nowe aktualizacje trafiały na serwery testowe wkrótce po tym, jak poprzednie znajdą się w waszych rękach” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na przyszły rok Blizzard planuje 6 łatek, które będą dość równomiernie rozłożone w czasie. Znajdziemy wśród nich dwie główne aktualizacje - z nowymi strefami, rajdami i nagrodami sezonowymi, ale pomiędzy nimi pojawią się też mniejsze patche, które przyniosą nowe wydarzenia, zmiany w systemach, czy zadania stanowiące prologi lub epilogi do przygód na większą skalę.

Źródło: worldofwarcraft.com

Na samym początku roku możemy spodziewać się aktualizacji 10.0.5, a w niej systemu Trading Post, czyli placówek handlowych, w których nabędziemy przedmioty kosmetyczne, w tym te o pospolitej jakości, co może przydać do transmogryfikacji. Następna w kolejności jest łatka 10.0.7 z nowymi zadaniami fabularnymi i powtarzalnymi questami w Forbidden Reach. Między wiosną a latem pojawi się duża aktualizacja 10.1 z nową strefą, rajdem, sesjami PvP, nową pulą lochów, aktualizacją zawodów oraz poprawkami interfejsu.

Lato i jesień to kolejne dwie aktualizacje, które wprowadzą megadungeon, nowe wydarzenia na mapie świata, poprawki zawartości i systemów, zadania fabularne oraz odświeżonew eventy świąteczne. Plan zamyka aktualizacja 10.2 rozpoczynająca sezon 3 i dodająca kolejną strefę, rajdy i lochy. Tej łatki należy spodziewać się pod koniec przyszłego roku.

Read this next