Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard nie planuje zamiany World of Warcraft w tytuł Free to Play

„Obecnie tego nie rozważamy.”

Blizzard przyznał, że pomysł przejścia z miesięcznego abonamentu na model Free to Play nie jest obecnie rozważany w przypadku World of Warcraft.

- Nie zrobiliśmy tej gry jako Free to Play - przyznał dyrektor produkcji, J. Allen Brack, w rozmowie z Eurogamerem. - Musielibyśmy przerobić tytuł w znaczącym stopniu, by wprowadzić ten model. Obecnie tego nie rozważamy.

Głosy o rychłym przejściu na darmowy system pojawiały się już od jakiegoś czasu. Twórcy udostępnili bez żadnych opłat pierwsze 20 poziomów doświadczenia, w ramach Edycji Startowej. W sierpniu Tom Chliton z Blizzarda stwierdził w jednym z wywiadów, że przejście na model Free to Play w odpowiednim momencie „ma sens”.

W tym tygodniu szef firmy poinformował, że przez ostatnie trzy miesiące World of Warcraft straciło kolejne 100 tys. graczy, a abonament opłaca jeszcze 7,6 mln osób. Choć liczba płacących graczy spada powoli już od dłuższego czasu, produkcja nadal pozostaje najpopularniejszym MMO na świecie, mimo dziewięciu lat od premiery.

- Reakcje graczy na zawartość były pozytywne. Zauważyliśmy też rosnące przywiązanie do tytułu, co przełożyło się na względnie stabilną liczbę subskrypcji - przyznał Mike Morehaime, szef firmy.

- Ale jeśli chodzi o rozwój i dalsze prace, przeznaczamy teraz więcej zasobów na dodatki do World of Warcraft niż kiedykolwiek w przeszłości. Oczekujemy żyć długo i szczęśliwie.

Brack dodał, że Blizzard ma nadzieję przyciągnąć nowych graczy wraz z kolejnym dodatkiem, ale priorytetem pozostaje jakość tworzonej zawartości - sprawy biznesowe są problemem wydawcy.

Cover image for YouTube videoWorld of Warcraft: Warlords of Draenor Announcement Trailer

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

World of Warcraft

PC, Mac

See 4 more
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze