Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard: Przejście na model Free to Play w odpowiednim momencie „ma sens”

Ale wiąże się z ryzykiem.

Tom Chilton z Blizzarda stwierdził w rozmowie z serwisem Polygon, że przejście na model Free to Play w odpowiednim momencie „ma sens”, choć wiąże się z trudnymi do przewidzenia konsekwencjami.

- Taka transformacja wiąże się z ryzykiem - mówi deweloper odpowiedzialny za World of Warcraft. - Słyszymy historie firm przechodzących na Free to Play i dublujących liczbę graczy, ale nigdy nie ma pewności, że tak właśnie będzie. Nie wiadomo też, na jak długo nowe osoby pozostaną w grze, zanim się znudzą i stracą zainteresowanie.

Komentarz Chiltona, udzielony na targach Gamescom, może być odebrany jako odpowiedź na decyzję ZeniMax Online Studios, które zdecydowało się na wprowadzenie opłat abonamentowych w The Elder Scrolls Online.

Coraz więcej producentów gier MMO decyduje się na model Free to Play, ale przy miesięcznej subskrypcji pozostaje między innymi Blizzard ze swoim World of Warcraft, WildStar, Eve Online czy Final Fantasy 14: A Realm Reborn, z premierą 27 sierpnia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły