Skip to main content

Idą duże zmiany w Game Passie. Xbox podnosi ceny i dodaje nową subskrypcję

Jest zaktualizowany cennik.

Xbox szykuje spore zmiany dla użytkowników abonamentu Game Pass. Podstawowy wariant usługi na konsolach zostanie zastąpiony przez nową subskrypcję, która nie obejmie nowych gier w dniu premiery. Zapowiedziano też podwyżkę cen dla dwóch usług.

Zacznijmy właśnie od podwyżek, które opisano w oficjalnym komunikacie Microsoftu. Zmiana wchodzi w życie dzisiaj - 10 lipca - i dotyczy nowych użytkowników. Cykliczne opłaty dla bieżących abonentów zmienią się dopiero 12 września tego roku. Wzrost ceny dotyczy następujących wariantów:

  • Game Pass PC - 47,99 zł (wcześniej 39,99 zł)
  • Game Pass Ultimate - 73,99 zł (wcześniej 62,99 zł)

Informacje na temat tego, co składa się na dany wariant Game Passa, mogą być dosyć niejasne. Z pomocą przychodzi użytkownik „Klobrille”, który przygotował przejrzystą rozpiskę.

Xbox Game Pass Standard na konsolach

Od 10 lipca standardowa subkrybcja Game Pass na konsolach przestanie być dostępna do zakupienia dla nowych użytkowników. W bliskim - ale niedoprecyzowanym przez firmę - czasie zastąpi ją Xbox Game Pass Standard. Co ważne, posiadacze Xbox Game Pass na konsolach mogą przedłużać subskrypcję maksymalnie do października 2025 roku. Tak natomiast prezentuje się nowy wariant:

  • kosztuje 14,99 dolarów, a więc zapewne ok. 59 zł
  • zawiera „setki gier z katalogu Xbox”
  • oferuje rozgrywkę wieloosobową i specjalne rabaty na gry
  • nie obejmuje gier dodanych do usługi w dniu premiery (tzw. day one)

Niektóre gry dostępne w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate w dniu premiery nie będą od razu dostępne w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Standard i mogą zostać dodane do biblioteki w przyszłości” - wyjaśniono w komunikacie. Więcej informacji o ofercie Xbox Game Pass Standard otrzymamy w kolejnych tygodniach.

Zobacz także