Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bethesda ma już pomysł na Fallout 5. Fabuła gry wpłynęła na serial Amazonu

„Tego nie róbcie, bo zrobimy to w Fallout 5”.

Na Fallout 5 przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej kilka ładnych lat, ale wygląda na to, że Bethesda ma już pewne pomysły na grę. Co więcej, wpłynęły one na scenariusz serialu „Fallout” od Amazonu. Todd Howard nie chciał, żeby historie w obu produkcjach były do siebie zbyt podobne.

Nowe wieści to pokłosie niedawnej wypowiedzi showrunnera serialu, który stwierdził, że produkcja Amazonu jest właściwie jak Fallout 5. Wywołało to konsternację wśród fanów. Czy to znaczy, że serial zastąpi grę i Fallouta 5 nie będzie? A może fabuła serialu będzie się pokrywać z grą? Sytuacja wymagała wyjaśnień, których udzielił producent serialu oraz twarz Bethesdy, czyli Todd Howard.

- Założenie, że [ten serial - przyp. red.] osiągnie kaliber gier, jest zbyt śmiałe - powiedział w wywiadzie dla Den of Geek showrunner, Jonathan Nolan, odwołując się do komentarzy w sprawie jego poprzedniej wypowiedzi. Producent podkreśla, że serial jest osobną historią w uniwersum Fallout, z własną fabułą i postaciami.

Zapowiada się kawał dobrego serialu

Co więcej, scenarzyści i producenci serialu Amazonu musieli dogadać się z Bethesdą, by świadomie unikać wątków i pomysłów, które mają się znaleźć w Fallout 5:

- Było kilka sytuacji, gdy powiedziałem „Tego nie róbcie, bo zrobimy to w Fallout 5” - tłumaczy Todd Howard. - To nie jest przekład istniejącej historii [w uniwersum - przyp. red.]. Chodziło o to, co będzie następne. Tak się składa, że to serial.

Z wypowiedzi Howarda możemy dojść do co najmniej dwóch wniosków. Pierwszy jest taki, że Bethesda ma już pewne pomysły na fabułę Fallout 5, a drugi, że scenarzyści serialu „Fallout” są zapewne jedynymi ludźmi na Ziemi poza Bethesdą, którzy wiedzą, co znajdzie się w kolejnej grze z apokaliptycznej serii.

Niedawno Amazon podzielił się nowym zwiastunem serialu. Materiały z „Fallout”, które trafilły do sieci, sugerują, że możemy się spodziewać udanej produkcji, i to nie tylko dla fanów uniwersum. Najwyraźniej czasy kiepskich adaptacji gier na całe szczęście minęły. Premiera 12 kwietnia na Prime Video.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fallout 4

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze