Skip to main content

Bethesda dodała na Steamie wzmiankę o Fallout New Vegas 2, ale szybko ją usunęła

W opcjach wersji beta Fallouta 4.

Fani Fallouta odkryli na Steamie wzmiankę, że Bethesda być może szykuje kontynuację uwielbianego Fallout: New Vegas. Do ustawień wersji beta Fallouta 4 dodano „gałąź” deweloperską nazwaną „newvegas2”, jednak już następnego dnia została skasowana.

O sprawie informuje serwis PCGamer. System testów beta i „gałęzi” pozwala deweloperom udostępniać zróżnicowane wersje testowe dla różnych grup partnerów - przykładowo korzystając tylko z jednej puli kodów aktywacyjnych, można udostępnić prasie przygotowane demo, podczas gdy testerzy uzyskają dostęp do kompletnie innego buildu gry.

Bethesda nie podała informacji, czym dokładnie była gałąź „newvegas2”. Być może chodzi o kontynuację lub remaster dzieła studia Obsidian na silniku Fallouta 4, który miałby zostać wydany w formie DLC. Istnieje także trzecia opcja, znacznie mniej ekscytująca. W tym roku mamy dostać zremasterowaną wersję Fallouta 4, podobną do wydanego wcześniej Skyrim Anniversary Edition.

Odświeżona wersja piątej odsłony The Elder Scrolls dodała do gry nieco dodatkowej zawartości z Creation Club, w tym przedmioty nawiązujące do poprzednich części cyklu, takich jak Morrowind oraz Oblivion. Być może na podobnej zasadzie do remastera Fallout 4 trafią przedmioty z poprzednich odsłon, a gałąź miała służyć do testów ich poprawnego działania.

Pozostaje również kwestia, czemu twórcy zdecydowali się już następnego dnia skasować wersję beta. Może chciano uniknąć spekulacji na temat nowej wersji New Vegas po tym, jak fani odkryli istnienie tajemniczej gałęzi. Jeśli mielibyśmy usłyszeć oficjalną zapowiedź nowego Fallout New Vegas, to najbliższa okazja ku temu będzie na podwójnej konferencji Xboxa, która odbędzie się już 11 kwietnia.

Zobacz także