Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beta trybu Blitz w Halo Wars 2 rozpocznie się 20 stycznia

Na PC i Xbox One.

Microsoft poinformował, że 20 stycznia rozpoczną się otwarte testy trybu wieloosobowego w grze Halo Wars 2, na PC z Windows 10 oraz na Xbox One (dla kont Xbox Live Gold).

Druga beta potrwa do 30 stycznia. Pierwsze testy dwóch trybów wieloosobowych odbyły się w okresie 13-23 czerwca, ale tylko na konsoli.

Eksplozji nie zabraknie

Teraz do zabawy przystąpią posiadacze komputerów osobistych z odpowiednim systemem operacyjnym, ale sprawdzimy tylko nowy tryb Blitz, oparty na wirtualnych kartach. Zagramy na jednej mapie, w formatach 1 na 1, 2 na 2 lub 3 na 3.

Budowana talia reprezentuje posiadaną armię, którą można rozbudować o kolejne pojazdy oraz oddziały, by później dowodzić nimi w rozgrywkach sieciowych lub w pojedynkę stawić czoła fali wrogów.

Pełna wersja Halo Wars 2 ukaże się już 21 lutego. Także w droższej wersji Ultimate, która zawierać będzie czterodniowy przedpremierowy dostęp do gry oraz Halo Wars Definitive Edition, czyli odświeżoną wersję pierwszej części serii.

Sequel wydanej w 2009 produkcji studia Ensemble stawia na prostotę rozgrywki. Gracze skupią się na produkcji jednostek i wysyłaniu ich do walki. Element budowania bazy ograniczony został do minimum, podobnie jak konieczność zbierania surowców.

W kampanii fabularnej zadaniem będzie powstrzymanie Atrioxa, potężnego wojownika, zniewolonego do niedawna przez Covenant. W tym celu do akcji wkracza kapitan James Cutter oraz załoga USNC Spirit of Fire.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze