Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bany sprzętowe w Warzone. Nowe podejście utrudni życie cheaterom?

Problemy oszustów.

Doniesienia z forum dyskusyjnego skupiającego cheaterów sugerują, że nowe obostrzenia wprowadzone do Call of Duty: Warzone obejmują między innymi banowanie sygnatur sprzętu PC.

„Troszkę cheatowałem, publikowałem klipy na TikToku i było fajnie” - opisuje jeden z użytkowników, cytowany przez serwis CharlieIntel. „Wszystkie moje konta są zbanowane. Wszystkie. Nawet te, na których nie grałem. Zbanowali mnie sprzętowo”.

Gracz dodaje, że automatycznie banowane są także nowe konta, która próbuje założyć, co sugeruje właśnie hardware'ową banicję. Co interesujące, oszust pochwalił starania Activision. „Nie będzie już oszustów w Warzon, gwarantuję” - dodał.

Ostatnie zdanie może być nieco na wyrost, lecz sprzętowe bany - jeśli faktycznie są teraz rozdawane - powinny utrudnić życie takim osobom. Nakładane są nie na konta, lecz na charakterystyczne cechy posiadanego PC, jak numery seryjne podzespołów, zapisywane w systemie operacyjnym.

Problem w tym, że Activision już w kwietniu zapewniało, że wręcza takie bany, co nie przełożyło się na zmniejszenie liczby oszustów na serwerach. Również korzystanie z oprogramowania „fałszującego” wspomniane numery seryjne - HWID - nie jest większym problemem.

Być może wydawca potęguje wysiłki w walce z cheaterami przed zbliżającą się premierą Call of Duty: Vanguard, z czym związane będzie także gruntowne odświeżenie Warzone.

Twórcy pracują podobno na całkiem nowym systemem do walki z oszustami, który ukaże się wraz z nową odsłoną popularnej strzelanki. Walka z cheaterami będzie więc trwała.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze