Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 zdeklasował konkurencję. Tytuł dostał więcej nagród niż Zelda i Alan Wake razem wzięte

W zeszłym roku rywalizacja była zacięta.

Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, to z dużą pewnością można już stwierdzić, że Baldur’s Gate 3 jest definitywnie najlepszą zeszłego roku. Jak wynika z obliczeń fanów, tytuł zebrał więcej statuetek dla najlepszej produkcji, niż Legend of Zelda: Tears of the Kingodm oraz Alan Wake 2 razem wzięte.

Dokonania obliczeń podjął się użytkownik BrickArts295 z popularnego forum ResetEra. Jak możemy się dowiedzieć, „Ogólnie najlepszą grą roku” zostało Baldur’s Gate 3 z w sumie 278 przyznanymi nagrodami - pod uwagę wzięto zarówno uroczyste gale z przyznaniem rzeczywistych statuetek, jak i plebiscyty wśród redakcji popularnych mediów branżowych i głosowania widzów/czytelników, jeśli jakiś serwis taką inicjatywę organizował.

Zdobyte przez dzieło studia Larian nagrody stanowią w sumie 53% wszystkich przyznanych za ostatni rok wyróżnień. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się z kolei Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - 112 nagród (21%) oraz Alan Wake II - 62 nagrody (12%). Pozostałe 14 procent należy do pozostałych tytułów razem wziętych.

Baldur's Gate 3 pojawiło się także na konsolach.Zobacz na YouTube

Ponadto najnowsza produkcja belgów zyskała wyraźną przewagę także w innych kategoriach. Wiele wyróżnień przyznano grze także w kategoriach najlepszego multiplayera, najlepszego wsparcia społeczności, najlepszej gry PC, najlepszej gry RPG, najlepszego występu aktorskiego i dla najlepszego dewelopera.

Powody do radości mogą mieć także twórcy z naszego rodzimego studia CD Projekt RED - według zebranych danych, dodatek Widmo Wolności do Cyberpunk 2077 zdeklasował konkurencję pod względem nagród z dziedziny najlepszego dodatku/DLC oraz najlepszej ewoluującej lub wciąż rozwijanej gry. Warto dodać, że według autora zestawienia, jeszcze nie wszystkie zaplanowane „w tym sezonie” nagrody zostały rozdane, ale ich wynik nie wpłynie znacząco na ogólny kształt klasyfikacji.

Zobacz także: Baldur's Gate 3 - Poradnik

Read this next