Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - szybka podróż: jak korzystać

Starożytne kręgi runiczne i teleportacja.

Mapa w grze BG3 jest pokaźnych rozmiarów - bieganie z jednego końca na drugi zajmie masę czasu. Z tego też powodu twórcy zaimplementowali do gry system szybkiej podróży - a w tym rozdziale wyjaśniamy jak z niego korzystać.

Podczas wędrówki natrafisz na specyficzne symbole na ścianie - starożytne kręgi runiczne (1). Wejście z nimi w interakcję odblokowuje punkt orientacyjny, który służy w grze właśnie do szybkiej podróży. Możesz swobodnie przenosić się pomiędzy tego typu punktami, niemalże z dowolnego miejsca na mapie.

Możesz dokonać tego na dwa sposoby. Pierwszym jest kliknięcie na dowolny starożytny kręg runiczny. Drugim kliknięcie na przycisk Szybka podróż (2) ulokowany pod mini-mapą.

W obu przypadkach otworzy się mapa świata. Przy prawej krawędzi ekranu będą wszystkie odkryte punkty orientacyjne (3). Kliknięcie na dowolny z nich natychmiast teleportuje twoją drużynę do wskazanego punktu.

Warto często korzystać z szybkiej podróży - przydaje się to przede wszystkim wtedy, gdy zechcesz sprzedać zbędny sprzęt by odciążyć postacie. Pamiętaj jednak, by klikać z rozwagą - teleportacja w nieodpowiednim momencie może kosztować cię nawet kilkadziesiąt minut ponownej wędrówki do miejsca, z którego się właśnie przeniosłeś. Skorzystaj z map dostępnych na kolejnych stronach poradnika, by poznać lokalizację innych punktów nawigacyjnych.

Następnie: Baldur's Gate 3 - handlarze: jak znaleźć

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - eksploracja: jak poruszać się po mapie

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze