Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - handlarze: jak znaleźć

Gdzie sprzedawać i kupować przedmioty.

Baldur's Gate 3 to gra, w której postacie mają bardzo ograniczony udźwig. Mogą przez to nosić limitowaną ilość przedmiotów, zanim zostaną przeciążone. Niepotrzebne przedmioty warto sprzedawać u handlarzy, by zarobić trochę złota - w tym rozdziale podpowiadamy, gdzie można ich znaleźć.

Pierwszym miejscem, w którym znajdziesz handlarza, jest Gaj druidów, a raczej jego dalsza część, Jama (1). By się tam dostać, musisz cały czas kierować się na północ. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wykorzystaj ten czas, by zebrać członków drużyny - co opisujemy w rozdziale jak dołączyć kolejne postacie do drużyny.

Wejście do miasta będzie pierwotnie zamknięte, a przed nim czeka cię starcie z grupą goblinów. Jeśli do tego momentu zbierzesz kompletną drużynę, walka nie powinna stanowić większego problemu. Pamiętaj tylko, by nie pchać się do przodu - poczekaj, aż wrogowie sami się do ciebie zbliżą. W tym celu warto ustawić członków drużyny w wąskim przejściu (2).

Po walce musisz zbliżyć się do bramy (3), by automatycznie się otworzyła. Wejdź przez nią i biegnij cały czas na północ, aż dotrzesz do wspomnianej Jamy.

Przy samym wejściu do niej znajdziesz jednego z handlarzy - Arrona (4). To, czy dana postać jest handlarzem, sprawdzić możesz najeżdżając na nią kursorem - pod jej imieniem wyświetli się nazwa Handlarz (5).

Teraz musisz już tylko wejść w interakcję z konkretną osobą i z opcji dialogowych wybrać tę, która pozwoli ci rozpocząć handel - zwykle coś w rodzaju „Pokaż mi swoje towary”. Pamiętaj, że w każdym miejscu będzie przynajmniej kilku handlarzy - jedni sprzedawać będą uzbrojenie, inni zwoje i mikstury, a jeszcze inni materiały rzemieślnicze.

Następnie: Baldur's Gate 3 - jak podświetlić przedmioty

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - szybka podróż: jak korzystać

Komentarze