Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Poszukiwania Pieśni Nocy

Poszukiwanie potężnej księgi w ramach zadania pobocznego rozdziału pierwszego.
Poszukiwanie potężnej księgi w ramach zadania pobocznego rozdziału pierwszego.

Poszukiwania Pieśni Nocy to jedno z zadań w Baldur's Gate 3, których możesz podjąć się w trakcie pierwszego rozdziału gry. W trakcie misji dowiesz się o istnieniu tytułowej księgi i podejmiesz się zadania odnalezienia jej.

Zadanie to rozpocząć możesz między innymi poprzez rozmowę z Aradinem (1), którego znajdziesz na zachód (2) od Gaju druidów. W trakcie rozmowy z nim możesz wypytać go o tajemniczą księgę, by odblokować to zadanie.

Dowiesz się, że by odnaleźć Pieśń Nocy musisz przejść przez tajemniczą świątynię w obozie goblinów, którą okazuje się Splugawiona Świątynia. Na miejscu czeka cię jednak zagadka do rozwiązania, którą opisujemy w rozdziale Zagadka w Splugawionej Świątyni.

Po otwarciu sekretnego przejścia trafisz do Podmroku, całkowicie nowej lokacji. Księga ukryta jest gdzieś w tym miejscu, jednak w tym momencie nie będziesz w stanie jej zdobyć, gdyż reszta tej misji nie jest zawarta we wczesnym dostępie Baldur's Gate 3.

Uwaga - w momencie premiery pełnej wersji gry Baldur's Gate 3, rozdział ten zostanie zaktualizowany o dalszą część zadania.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Specjalista od ucieczek

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Piwnica aptekarza

Komentarze