Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Znajdź Pieśń Nocy

Zdobądź Włócznię Nocy, która posłuży do eliminacji Pieśni Nocy.

Znajdź Pieśń Nocy to jedno z zadań w BG3, których możesz podjąć się w trakcie pierwszego rozdziału gry. W trakcie misji dowiesz się o istnieniu tajemniczej broni i spóbujesz ją zdobyć.


Na tej stronie:


UWAGA: celem wyjaśnienia - Pieśń Nocy to osoba, choć pierwsze wskazówki mówią o tym, że jest to broń. I rzeczywiście, broń też istnieje i zwie się Włócznią Nocy - i to na jej znalezieniu skupiamy się w tym zadaniu.


Rozpoczęcie zadania

Zadanie to rozpocząć możesz między innymi poprzez rozmowę z Aradinem (1), którego znajdziesz na zachód (2) od Gaju druidów. Jeśli jednak nie doprowadziłeś do jego ucieczki za bramę, odnajdziesz go w rogu Jamy w Gaju Druidów razem z jego drużyną. W trakcie rozmowy możesz wypytać go o tajemniczą księgę lub jego kontrakt, by odblokować to zadanie.

Dowiesz się, że by odnaleźć Pieśń Nocy musisz przejść przez tajemniczą świątynię w obozie goblinów, którą okazuje się Splugawiona Świątynia. Na miejscu czeka cię jednak zagadka do rozwiązania, którą opisujemy w rozdziale Zagadka w Splugawionej Świątyni. Po otwarciu sekretnego przejścia trafisz do Podmroku, całkowicie nowej lokacji.


Włócznia Nocy - jak zdobyć

Pieśń Nocy odnaleźć możesz dopiero w drugim rozdziale, gdy dotrzesz do Krainy przeklętej przez cień oraz Świątyni Shar - zagadki wewnątrz świątyni i sposób dotarcia do niej znajdziesz na tej stronie.

Wewnątrz Świątyni udaj się na niższe piętro aż do ostatniego pomieszczenia (3) i przejdź przez barierę do biblioteki. Tu czeka cię starcie - najpierw zniszcz mroczną kulę pośrodku pomieszczenia, potem pozbądź się strażników - są wrażliwi na światło i obrażenia od mocy oraz psychiczne.

Otwórz bramę i wejdź w interakcję z małym ołtarzem. Po jego dotknięciu usłyszysz słowa "Co może uciszyć Pieśń Nocy". Na ołtarzu (4) należy położyć przedmiot - jest nim księga Nauki utraty: Pieśniarka Nocy (6), która leży na drugim regale (5) przy prawej ścianie.

Za drzwiami znajdziesz Włócznię Nocy. Nie jest to żadna znakomita broń, ale może posłużyć do zabicia Pieśni Nocy, czego nie zalecamy robić. Dokładniejszy opis poznasz na stronie opisu zadania Znajdź relikwię Ketherica Thorma.


Porozmawiaj z Lorroakanem w Akcie 3

Zadanie zostaje kontynuowane, gdy Pieśń Nocy przeżyła, w akcie 3, w Dolnym Mieście. Udaj się do wieży maga Lorroakana i pomów z nim. Możesz przekazać mu Pieśń Nocy lub wraz z nią zaatakować samolubnego maga.

Nagrody za zadanie będą różnić się w zależności od wyboru. W obu jednak przypadkach będziesz mógł uzyskać sprzymierzeńca do ostatecznej bitwy (zadanie Zbierz sojuszników), dlatego możesz podjąć dowolną decyzję.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Specjalista od ucieczek

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Piwnica aptekarza

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze