Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - zagadka w Splugawionej Świątyni

Księżycowa zagadka w podziemiach obozu goblinów.

Na zagadkę w Splugawionej świątyni trafić możesz, na przykład, podczas wykonywania zadania Poszukiwania druida lub Towarzystwo znakomitości. Rozwiązanie jej jest kluczowe, by móc kontynuować fabułę Baldur's Gate 3.

Splugawiona świątynia to niewielka sieć komnat, którą znajdziesz pod bazą goblinów w Zniszczonym Sanktuarium. Wejście do niej ukryte jest w zachodniej części mapy (1) - do środka prowadzą niewinnie wyglądające drewniane drzwi (2).

Po zejściu do niej czeka cię spotkanie ze strażnikiem, ogrem Polma (3). Przeciwnik posiada sporo punktów zdrowia i zadaje potężne ciosy - przed przystąpieniem do starcia pozwól drużynie odpocząć w obozie, by zregenerowała siły i odnowiła zaklęcia.

W trakcie walki staraj się maksymalnie rozproszyć swoje postacie, zwiększ też ich klasę pancerza, gdyż Polma walczy wyłącznie wręcz. Po starciu pozbieraj pobliskie przedmioty, a potem skieruj się na wschód i następnie na północ, by dotrzeć do zagadki (4).

By rozwiązać zagadkę, musisz wchodzić w interakcję z poszczególnymi pierścieniami na ziemi, oczywiście w odpowiedniej kolejności. Najpierw zmień ustawienia kamery za pomocą klawisza O - znacznie ułatwi to cały proces. Ustaw postać tak, by kamera skierowana była na północ (5).

Przed twoją postacią znajdują się cztery pierścienie - górny (6), lewy (7), prawy (8) i dolny (9). Aktywujesz je po prostu klikając na pierścień - postać podejdzie do niego i zostanie on obrócony. Aktywuj je w następującej kolejności: górny, lewy, lewy, lewy, dolny, lewy, lewy, prawy, prawy, dolny, prawy i prawy.

Finalny wzór (10) przedstawiał będzie cztery pełne księżyce na górnym pierścieniu, po dwa połowiczne na lewym i prawym i cztery puste na dolnym. Gdy go tak ustawisz, na ekranie pojawi się komunikat, że zostało otwarte przejście.

Udaj się teraz na północ, gdzie znajdziesz schody i następnie drabinę prowadzącą w dół (11).

Gdy wejdziesz w interakcję z drabiną, drużyna przeniesiona zostanie do Podmroku (Underdark), całkowicie nowej lokalizacji, w której kontynuowane będą zadania.

Następnie: Baldur's Gate 3 - jak przejść przez drzwi w chacie wiedźmy

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - zagadka z runami w Szaragdowym gaju

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze