Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - zagadka w Splugawionej Świątyni

Księżycowa zagadka w podziemiach obozu goblinów.

Na zagadkę w Splugawionej świątyni trafić możesz, na przykład, podczas wykonywania zadania Uratuj druida Halsina. Rozwiązanie jej jest kluczowe, by móc kontynuować fabułę BG3.


Na tej stronie:


Gdzie znajduje się zagadka w Splugawionej Świątyni

Splugawiona świątynia to niewielka sieć komnat, którą znajdziesz pod bazą goblinów w Zniszczonym Sanktuarium. Wejście do niej ukryte jest w zachodniej części mapy (1) - do środka prowadzą niewinnie wyglądające drewniane drzwi (2).

Po zejściu do niej czeka cię spotkanie ze strażnikiem, ogrem Polma (3). Przeciwnik posiada sporo punktów zdrowia i zadaje potężne ciosy - przed przystąpieniem do starcia pozwól drużynie odpocząć w obozie, by zregenerowała siły i odnowiła zaklęcia.

W trakcie walki staraj się maksymalnie rozproszyć swoje postacie, zwiększ też ich klasę pancerza, gdyż Polma walczy wyłącznie wręcz. Po starciu pozbieraj pobliskie przedmioty, a potem skieruj się na wschód i następnie na północ, by dotrzeć do zagadki (4).


Rozwiązanie zagadki z księżycami

By rozwiązać zagadkę, musisz wchodzić w interakcję z poszczególnymi pierścieniami na ziemi, oczywiście w odpowiedniej kolejności. Najpierw zmień ustawienia kamery za pomocą klawisza O - znacznie ułatwi to cały proces. Ustaw postać tak, by kamera skierowana była na północ.

Twoim celem jest ustawienie ustawienie płyt tak, by u dołu - gdzie widoczne są promienie słoneczne - znajdowały się jedynie czarne pola. Płyty obracają się tylko w lewo.

Jeśli mimo prawidłowego ustawienia (co będzie zakomunikowane dźwiękiem oraz informacją o wpisie do dziennika) drzwi pozostają zamknięte, pociągnij również dźwignię (6).

Udaj się teraz na północ (7), gdzie znajdziesz schody i następnie drabinę prowadzącą w dół (11).

Gdy wejdziesz w interakcję z drabiną, drużyna przeniesiona zostanie do Podmroku (Underdark), całkowicie nowej lokalizacji, w której kontynuowane będą zadania.

Następnie: Baldur's Gate 3 - jak przejść przez drzwi w chacie wiedźmy

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - zagadka z runami w Szaragdowym gaju

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze