Skip to main content

Avowed nie jest jeszcze w fazie alpha. Gracze krytykują grafikę

Sporo ma się jeszcze zmienić.

Avowed w ogóle nie przypomina pierwszej prezentacji, jest zbyt kolorowe i zaliczyło downgrade grafiki - narzekają fani po niedawnym pokazie rozgrywki. Twórcy odpierają, by przed krytyką wziąć pod uwagę, że gra nie jest jeszcze nawet w wersji alpha i sporo może się jeszcze zmienić.

Xbox Games Showcase w lipcu 2020 roku pokazał bardzo krótki, ale klimatyczny klip, z akcją w mrocznym podziemiu i mieczem runicznym. Tymczasem tegoroczna impreza Microsoftu ujawniła, że choć gra faktycznie mocno przypomina Skyrim, to jest też dużo bardziej kolorowa.

Premiera odbędzie się jednak dopiero w przyszłym roku i wygląda na to, że mowa raczej o późniejszych miesiącach. Głos w sprawie zajął bowiem jeden z deweloperów ze studia Obsidian, starając się uspokoić sytuację na forum dyskusyjnym RPG Codex, co jest zapewne dość nietypowym miejscem na tego typu komunikaty.

„Mogę jedynie powiedzieć, że gra nie weszła jeszcze w fazę alpha. Grafika zostanie dopracowana na różne sposoby. Zmieni się oświetlenie. Choć oczywiście sam projekt nie ulegnie zmianie i pozostanie ten sam” - napisał niejaki „Briar Diem”.

Pozostaje oczywiście zastanawiać się, czy w takim przypadku Avowed nie zostało pokazane zbyt szybko. Mowa nie tylko o ostatnim pokazie, ale także o krótkiej zajawce z 2020 roku, która często służy teraz do porównań rozczarowanych graczy.

Trailer z 2020 roku

Gdzie indziej na forum RPG Codex twórca z Obsidianiu poruszył także temat tego, czy produkcja nie będzie powrotem do „Bugsidianu”, a więc gier pełnych błędów, z których studio „słynie” co najmniej od czasów Fallout: New Vegas.

„W poprzednich projektach faza alpha trwała niekiedy tylko kilka miesięcy” - zauważył deweloper. „W tym przypadku mamy zdecydowanie najdłuższą betę/alphę w historii Obsidianu, a to dobre wieści”.

Wydaje się, że te ostatnie słowa sugerują właśnie, że na premierę jeszcze poczekamy. Skoro faza beta/alpha ma być najdłuższą w historii, lecz jeszcze się nie zaczęła, to chyba trudno oczekiwać, by produkcja zadebiutowała już na początku przyszłego roku.

Zobacz także