Hades - boss: Hades, Bóg Umarłych

Finalny przeciwnik przed opuszczeniem podziemnego królestwa.

Po przejściu przez kolejne części królestwa umarłych, w końcu dotrzesz na powierzchnię realnego świata. Aby do tego doszło należy pokonać jeszcze jedną przeszkodę - tytułowego Hadesa, czyli ojca głównego bohatera. Poniżej zamieszczamy opis walki z finalnym przeciwnikiem.

hades1

Jak zwykle w przypadku bossów w pierwszej kolejności należy nastawić się na unikanie ciosów przeciwnika. Pierwszym z nich jest zamaszysty atak (1), który jest poprzedzony zamachem i białym okręgiem wokół rywala. Kiedy go zauważysz postaraj się jak najszybciej odskoczyć od Hadesa.

hades2

Odskok wykonuj również w momencie, gdy przeciwnik wykonuje szarżę (2), dzięki której może szybko zbliżyć się do bohatera i go zaatakować.

hades3

Oprócz tego Hades będzie co pewien czas wystrzeliwał pocisk w postaci czaszki (3). Postaraj się je niszczyć zanim eksplodują (pojawią się przy nich cyfry oznaczające czas do eksplozji), ponieważ w momencie detonacji dojdzie do ataku w formie fali. Aby go uniknąć należy wykonać odskok zanim fala do nas dotrze. Problem w tym, że okręg zabiera bardzo dużo miejsca na arenie i w przypadku większej ilości eksplodujących czaszek trudno uciec przed kolejnymi falami (gdy znajdziesz się w ich zasięgu możesz też próbować chronić się przy pomocy odskoku).

W pierwszej części walki dobrze jest też ukrywać się za filarami na arenie, dzięki czemu będziesz w stanie uniknąć niektórych wrogich ataków. Co pewien czas Hades zniknie - zachowaj wtedy czujność, ponieważ po chwili pojawi się w pobliżu bohatera wyprowadzając jeden ze swoich ataków, przed którym odskocz. Kiedy atakować Hadesa? Najlepsze momenty następują zaraz po jego zamachnięciu bronią lub wykonaniu szarży - przez kilka chwila staje się wtedy praktycznie bezbronny.

hades4

Po zabraniu przeciwnikowi około jednej trzeciej życia Hades stanie się chwilowo nietykalny i przyzwie kilku mniejszych wrogów (4). Dobrze jest się ich w miarę szybko pozbyć - zwłaszcza duchów w formie dymu, które zapewniają rywalom nietykalną barierę. Po pozbyciu się rywali kontynuuj pojedynek tak, jak na początku.

Gdy zabierzesz przeciwnikowi około dwóch trzecich życia Hades ponownie wezwie mniejszych wrogów. Ponadto otrzyma nowy atak - wypuszczenie dwóch wybuchowych czaszek i jednoczesną szarżę włócznią. Wykonuj przed nią unik i staraj się szybko zniszczyć czaszki.

hades5

Po zabraniu Hadesowi całego zdrowia okaże się, że rywal posiada drugie życie i pojedynek będzie kontynuowany. W drugiej części walki boss będzie korzystał z poznanych już ataków, ale dojdą też nowe. Pierwszym z nich są wystrzeliwane wiązki energii (5). Kiedy zobaczysz, że rywal zaczyna z nich korzystać, postaraj się jak najszybciej ukryć za jednym z filarów (6) na arenie.

hades6

Do tego rywal będzie brał zamach i wyprowadzał włócznią dwa szybkie ataki, przed którymi odskakuj. Ostatnim atakiem będą przyzywane, zielone wazy (7), które mogą zostać zniszczone przez bohatera lub Hadesa. W takim przypadku na ziemi pojawi się okręg z rękami (8). Jeśli w niego wejdziesz, to otrzymasz obrażenia i zostaniesz chwilowo spowolniony.

Jak zwykle w przypadku walk z bossami - w pierwszej kolejności poznaj ataki Hadesa i zacznij je omijać. Atakuj rywala, kiedy tylko pojawi się okazja, czyli najczęściej po wykonaniu któregoś z jego ciosów. Przez kilka chwil rywal jest wtedy podatny na ciosy. Zadaj ich kilka i ponownie skup się na defensywie - powtarzaj ten schemat, aż rywal polegnie.

Poprzednio: Hades - boss: Minotaur i Tezeusz

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami