EA Sports UFC 4 zapowiedziane - premiera już w sierpniu, jest zwiastun

Pierwsze szczegóły o nowościach.

Electronic Arts zapowiedziało EA Sports UFC 4 - kolejną odsłonę serii o mieszanych sztukach walki. Gra ukaże się już 14 sierpnia na PS4 i Xbox One. Do zamówień przedpremierowych dodawani są Anthony Joshua i Tyson Fury, a w tytule pojawi się też Bruce Lee.

Na razie produkcja nie trafi na PS5 i Xbox Series X, ale twórcy rozważają wydanie projektu na nowych konsolach. Przekonują jednak, że pozycja powinna działać w ramach wstecznej kompatybilności, choć w oświadczeniu dla serwisu Polygon przyznają, że tego nie testowano.

Autorzy ponownie chcą w autentyczny sposób przedstawić mieszane sztuki walki, ale tym razem stawiają na większą przystępność. Kierując się opiniami fanów uprościli sterowanie: szybkie i podstawowe ciosy wyprowadzimy wciskając odpowiednie przyciski, a mocniejszych ataków użyjemy przytrzymując je dłużej.

Ponadto za pomocą guzików - a nie analogów - wejdziemy w klincz, obalimy przeciwnika i ściągniemy go do parteru. Z tymi ostatnimi akcjami powiązano system animacji Real Player Motion, co zapewni płynniejsze ruchy postaci.

ufc_4_01
Walka w zwarciu to podstawa

Zmieniono też mechanikę chwytu i przejścia do próby poddania, którą powiązano z lewym drążkiem - przesuwając go w lewo złapiemy wroga, w prawo siądziemy na nim, a pochylając do przodu zejdziemy z oponenta. Trzymając konkurenta, rozegramy jedno z dwóch wyzwań.

Priorytetem dla twórców jest kariera, czyli najpopularniejszy tryb w poprzednich częściach. Ponownie sterując wykreowaną przez siebie postacią spróbujemy zdobyć status megagwiazdy UFC. Kluczową rolę odegra trening, choć zrezygnowano z minigier na rzecz punktów ulepszających atrybuty i zdolności usprawnianych w walce. W planach opcja odrzucenia propozycji niektórych potyczek.

ufc_4_02
Tradycyjnie gracze skorzystają z różnych technik walki

Kreator sportowca rozbudowano - śmiałka wyposażymy w ozdoby pokroju masek, koron i zwierzęcych głów. Żadna nie wpłynie na rozgrywkę, zabraknie także mikropłatności. Powrócą starcia towarzyskie w formie walk błyskawicznych - tym razem będą mogli zmierzyć się przedstawiciele rożnych kategorii wagowych. Do tego sieciowe mistrzostwa i dwie nowe areny: podwórko i Kumite.

Źródło: Polygon, EA

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami