World of Warcraft traci abonentów; 25 mln kont w Destiny

Dobre wyniki Diablo w Chinach.

World of Warcraft nadal traci abonentów, ale w znacznie wolniejszym tempie niż dotychczas - wynika z informacji opublikowanych w raporcie finansowym Activision Blizzard.

Warcraft
Bbrgubugbugrguburgle

W okresie od początku lipca do końca września z opłacania subskrypcji zrezygnowało kolejne 100 tysięcy graczy, a ogólna liczba abonentów wynosi teraz 5,5 mln. Na początku tego roku aktywnie w World of Warcraft grało aż 10 milionów osób.

Dowiedzieliśmy się także, że Hearthstone zanotowało najlepszy kwartał w historii pod względem przychodów, a Diablo 3 nadal przyciąga nowych graczy. Zwłaszcza w Chinach, gdzie osiągnięto poziom 2 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Tymczasem w Destiny zarejestrowano już ponad 25 mln kont, w porównaniu z 20 mln w maju i 16 mln w lutym. Activision nie podaje, ile użytkowników jest aktywnych, ale średnio fan tej strzelanki spędza w grze podobno trzy godziny dziennie.

Ostatnia ciekawostka to liczba osób zainteresowanych przystąpieniem do zamkniętych testów Overwatch - chęć udziału zgłosiło 7 mln graczy, nie licząc Chin.

Łącznie całe Activision Blizzard wypracowało w trzecim kwartale fiskalnym 990 mln dolarów przychodów, w porównaniu z 753 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami