Japońska firma wydawnicza przejmuje studio twórców Dark Souls

From Software w rękach Kadokawa.

Firma Kadokawa Shoten poinformowała, że wraz z 21 maja przejmie około 80 procent udziałów w studiu From Software.

Korporacja medialna Kadokawa powstała w 1945 roku, zajmując się głównie prasą i mangą. W ostatnich latach rozszerzono działalność, obejmując także gry wideo. Firma wydała w Japonii między innymi Lollipop Chainsaw i Killer is Dead, produkuje też własne tytuły, takie jak Natural Doctrine czy Demon Gaze.

Tymczasem From Software powinno być znane najlepiej fanom produkcji RPG o wysokim poziomie trudności. Właśnie to studio odpowiada za serię Dark Souls, a wcześniej za Demon's Souls oraz King's Field. Równie popularna jest także marka Armored Core.

Jak wynika z informacji prasowej (dzięki, NeoGAF), obie firmy planują wykorzystać powstałe w wyniku przejęcia korzyści i skoncentrować się na kolejnych markach na „nowych platformach”, przeznaczonych także dla zachodniego odbiorcy.

From Software zatrudnia około 230 osób. W ostatnich miesiącach mówiło się nieoficjalnie, że studio kupić może Bandai Namco, które od kilku lat wydawało tytuły tej firmy poza Japonią.

Natural Doctrine

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami