Lionhead tworzy grę bez związku z Fable

Szczegółów brak.

Przedstawiciel Lionhead Studios potwierdził w rozmowie z Eurogamerem, że firma zajmuje się także projektem niezwiązanym z serią Fable.

Obecnie należące do Microsoftu studio potwierdziło dwie produkcje: Fable Anniversary - odświeżoną wersję pierwszej części serii z ulepszoną grafiką oraz Fable Legends - sieciowy tytuł, powstający wyłącznie na Xbox One. Jednak w planach jest coś jeszcze.

W ubiegłym tygodniu serwis OXM zauważył w profilu jednego z byłych pracowników Lionhead w serwisie LinkedIn wpisy mówiące o pracy nad Fable Legends oraz „nieogłoszonym projektem”, co wywołało pewne spekulacje.

John Needham, szef studia przyznaje, że jego firma zajmuje się „głównie” Fable, ale pracuje także na innymi tytułami.

- Zajmujemy się innymi produkcjami. Jeszcze o tym nie rozmawiamy, ale nie będzie to nic w stylu Fable - mówił tajemniczo.

Pierwszą produkcją Lionhead było Black & White, wydane przez EA w 2001 roku. Pierwsze Fable ukazało się w 2004 r., jeszcze zanim Activision wypuściło na rynek ekonomiczną strategię The Movies.

Po przejęciu studia przez Microsoft w 2006 roku tematyka gier stała się już bardziej monotonna: Fable 2, Fable 3, Fable Heroes oraz Fable: The Journey.

- Pracowaliśmy na kilkoma grami z serii Fable. Zrobiliśmy The Movies oraz Black & White. Nie jesteśmy tylko firmą od Fable - dodaje Stuart Whyte, dyrektor studia. - Patrząc na naszą obecną sytuację można zauważyć, że ostatnio zajmowaliśmy się Fable, ale nie jesteśmy tylko tym. Nie mogę powiedzieć nic więcej!

Pierwsza gra Lionhead

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami