Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends i tryb battle royale z Battlefield 5 mogą współistnieć - uważa EA

„To dwa różne rodzaje rozgrywki”.

Po nieoczekiwanym wydaniu darmowego Apex Legends, pojawiły się opinie, że gra zaszkodzi nadchodzącemu trybowi battle royale do Battlefield 5. Szef EA uważa jednak, że obie pozycje mogą współistnieć na rynku.

W trakcie niedawnego spotkania z inwestorami dyrektor generalny firmy - Andrew Wilson - oznajmił, że jedna gra nie powinna wpłynąć na sukces drugiej i odwrotnie. Podkreśla, że oba tytuły oferują różne rodzaje rozgrywki.

- W produkcje battle royale chcą grać miliony. Nastawione na szybkie zmagania Apex Legends znajdzie swoje grono odbiorców, a bardziej taktyczny i wykorzystujący pojazdy Battlefield trafi do innej części graczy - tłumaczy.

Apex Legends nie zaszkodzi trybowi battle royale z Battlefield 5?

Zobacz: Apex Legends - jak pobrać i grać na PC, PS4 i Xbox One

Menedżer oczywiście nie wyklucza, że niektórzy użytkownicy mogą toczyć zmagania w obu strzelankach. Przekonuje jednak, że zróżnicowanie w obrębie gatunku jest na tyle duże, że gry będą w stanie ze sobą współistnieć.

Apex Legends cieszy się dużym zainteresowaniem - w dwa dni od premiery liczba graczy przekroczyła 2,5 miliona. Z kolei Battlefield 5 tryb battle royale (o nazwie Firestorm) otrzyma w marcu w ramach darmowej aktualizacji.

Źródło: GamingBolt


O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze