Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends trzy razy popularniejsze od Fortnite na Twitchu. Najchętniej oglądana gra

Plus: nadchodząca zawartość.

Apex Legends jest najpopularniejszą grą na portalu Twitch. Transmisje z najnowszej gry Respawn Entertainment śledzi obecnie ok. 172 tysiące widzów. To wynik ponad 3 razy wyższy od Fortnite, którego ogląda w tej chwili ok. 48 tysięcy widzów.

Zaprezentowane i wydane w poniedziałek Apex Legends zanotowało dobry start start. W przeciągu 8 godzin od premiery w produkcję zagrało ponad milion osób, a w niecałą dobę od debiutu wspomniana liczba została podwojona.

Apex Legends wyprzedza na platformie Twitch takie tytuły jak League of Legends czy Dota 2. Liczba osób oglądających darmową grę battle royale autorstwa Respawn Entertainment często przekracza granicę 200 tysięcy.

- Nie minęło dużo czasu, ale odzew jest ogromny. Od momentu premiery nasza gra jest najpopularniejszym tytułem na Twitchu, a gracze wydają się bardzo zadowoleni. - powiedział dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson.

Twórcy ujawnili również plany rozwoju produkcji na najbliższy rok. Respawn Entertainment planuje sukcesywnie dodawać do Apex Legends nową zawartość. Z każdym sezonem do gry trafiać będą nowi bohaterowie, przedmioty, bronie oraz skórki.

Deweloperzy nie planują porzucić gry

Gracze mogą liczyć na pierwsze nowości już w marcu. Wraz z rozpoczęciem pierwszego sezonu, wszyscy zainteresowani będą mogli kupić przepustkę sezonową, która pozwoli uzyskać dostęp do dodatkowej zawartości - ale tylko sezonie, w którym została nabyta.

Na najbliższe 12 miesięcy twórcy zaplanowali 4 sezony. Każdy z nich trwać będzie 3 miesiące. Kolejny rozpocznie się w czerwcu i trwać będzie do września. Start ostatniego w grudniu.

Apex Legends dostępne jest za darmo na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: VG247

O autorze

Mikołaj Ciesielski

Contributor

Komentarze