Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Amazon komentuje New World "palące" Nvidia RTX 3090: gra jest bezpieczna

Mimo wszystko przygotowano specjalną aktualizację.
  • Producenci New World twierdzą, że problem nie jest powszechny
  • Ponadto, deweloperzy nie ponoszą winy, bo gra wykonuje takie procesy, jak inne produkcje
  • Przygotowano jednak aktualizację wprowadzającą limit FPS w menu

Firma Amazon wysłała do kilku serwisów oficjalne oświadczenie odnośnie kart graficznych Nvidia 3090 rzekomo „wysmażanych” przez New World i trwale przez grę uszkodzonych. Producent zapewnia, że MMO jest bezpieczne, a problemy nie mają szerokiej skali - i w dodatku nie powstały z winy deweloperów. Mimo wszystko, deweloperzy wdrażają rozwiązanie, które powinno uspokoić osoby obawiające się uszkodzenia GPU.

„Setki tysięcy osób zagrało wczoraj w zamkniętą betę New World, przeznaczając na zabawę łącznie miliony godzin - głosi komunikat, otrzymany między innymi przez IGN. „Dotarło do nas kilka raportów o uszkodzeniu sprzętu właścicieli wysokiej jakości kart graficznych podczas grania w New World”.

„New World wykonuje standardowe wywołania DirectX w ramach Windows API. Nie widzieliśmy, by problemy z RTX 3090 przybrały szeroką skalę - zarówno w becie, jak i podczas wielu miesięcy testów alpha”.

Dwóch graczy spotyka na szlaku ducha zmarłej karty RTX 3090, koloryzowane

Zgodnie z pierwotną odpowiedzią Amazonu na problemy z GPU - opublikowaną w formie wpisu na forum New World - RTX 3090 psuje się, gdy gracze nie mają ustalonego limitu FPS lub gdy nieprawidłowe ustawienia sterownika nadpisują opcje wybrane w grze. Z tego względu twórcy postanowili przygotować specjalną łatkę.

„Beta New World jest bezpieczna. Aby jeszcze bardziej zapewnić o tym graczy, wdrożymy do gry aktualizację, która ogranicza liczbę klatek na sekundę w menu gry. Jesteśmy wdzięczni za otrzymane od społeczności wsparcie i wciąż zamierzamy słuchać graczy, nawet po testach beta”.

Premiera New World nastąpi dopiero 31 sierpnia, ale jak pokazują statystyki Steama, zainteresowanie zamkniętą betą jest już bardzo duże. W szczytowym momencie w nowym MMO bawiło się ponad 190 tys. graczy.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze