Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake w gameplayu z nowego dodatku do Control

15 minut z AWE.

Remedy Entertainment zaprezentowało 15-minutowy gameplay z AWE, czyli dodatku do Control, w którym po niemal dziesięcioletniej nieobecności powraca Alan Wake. DLC zadebiutuje 27 sierpnia.

W AWE wciąż kierujemy Jesse Faden z podstawowej przygody, ale eksplorujemy zamknięty wcześniej dział badawczy, zaatakowany przez monstra znane z Alan Wake. Pisarz pojawia się też na nagraniach, które bohaterka znajduje w trakcie eksploracji.

Zasady walki są podobne jak w grze z 2010 roku, co oznacza, że należy osłabiać monstra światłem. Czasami wymaga to od bohaterki przywrócenia zasilania w danym sektorze.

Co ciekawe, w Wake'a wcielają się aktorzy znani z oryginału. Głosu pisarzowi udziela Matthew Porretta, a wizerunku - Ilkka Villi. Warto nadmienić, że nie jest jasne, czy Jesse i Alan spotkają się w dodatku AWE.

Control i Alan Wake są częścią tego samego uniwersum

Oprócz nowej przygody, DLC wprowadzi też do gry możliwość ponownego rozegrania walk z bossami i powrotu do labiryntu Ashtray.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze