Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake Remastered - Odcinek 2 Opętany: spotkanie z porywaczem

Przebijamy się przez las w kierunku starego młyna.

Główny bohater gry Alan Wake Remastered odkrywa tożsamość tajemniczego porywacza. Po dramatycznym spotkaniu, naszym zadanie będzie przedarcie się przez las pełen potworów.


Na tej stronie:


Współpraca z porywaczem

Kolejny etap podróży do Lovers’ Peak rozpoczynamy z poznanym porywaczem (1). Przy okazji, poznajesz nowe wyposażenie - race świetlne (2). To bardzo przydatna broń, gdy musisz odpędzić chmarę przeciwników.

Idź za porywaczem. Jako, że nie masz aktualnie dostępu do broni, to bądź blisko swojego partnera (3) i skup się na niszczeniu osłon atakujących przeciwników przy pomocy latarki, aby towarzysz był w stanie ich eliminować. Dojdziecie do drewnianych wrót (4). Porywacz będzie potrzebował odrobinę czasu na ich otworzenie. Wykorzystaj race, aby przeciwnicy nie zbliżyli się do niego i gdy drzwi będą otwarte, idź po schodach do góry.

Niedaleko znajduje się wejście na Lovers’ Peak (5). Musisz przez pewien czas utrzymać się w tym miejscu, odpierając fale przeciwników. Wykorzystuj race, aby dać sobie nieco miejsca. Wkrótce zostaniesz zaatakowany z drugiej strony – przez wrogów zeskakujących z pobliskiej skały. Gdy wszyscy wrogowie polegną, pojawi się przerywnik filmowy.


Droga przez las

Po upadku, zeskocz ze skały, ale zanim pójdziesz w głąb lasu, skręć w lewo i przejdź po dwóch powalonych drzewach (6) do ukrytej jaskini, gdzie znajdziesz cenne zapasy. Po powrocie na leśny szlak, uważaj na pułapki rozstawione na ziemi (7). Jeżeli w nie wpadniesz, to musisz szybko klikać odpowiedni przycisk (8), aby się uwolnić.

Kontynuuj podróż przez las. Przy beczce (9) znajdziesz nieco zapasów. W oddali zobaczysz twój kolejny cel - stary młyn (10). Idź dalej ścieżką, a w przypadku, gdy stracisz orientację, wykorzystuj minimapę. W krzakach będą czaić się kolejni przeciwnicy.

Wkrótce dojdziesz do niewielkich zabudowań (11). Rozpraw się z pobliskimi przeciwnikami. W szopie znajdziesz potężny karabin (12). Przyda się na dalszym etapie. Dojdziesz do rozwidlenia, idąc w prawo dojdziesz do wraku samolotu (13). Wchodząc po kamieniach (14) i skrzydle (15) znajdziesz skrzynię z amunicją.


Młyn i przeciwnik z piłą

Wróć do rozwidlenia. Idź główną ścieżką w kierunku latarni (16). Możesz uruchomić pod nią generator. Uważaj na ciągle atakujących wrogów (17). Następnie idź nad brzeg górskiego potoku, aby mieć punkt orientacyjny w postaci młyna i podążaj w jego kierunku. Pokonaj przeciwników przy pniaku (18), przejdź przez kładkę i wespnij się po drabinie (19).

Idź po pochylonym pomoście (20). Uważaj, aby nie wpaść do wody. Będąc w środku, poruszaj się powoli. Na ziemi znajduje się tajemnicza substancja (21), która odbiera życie, gdy w nią wdepniesz. Aby ją usunąć, nakieruj na nią światło latarki. Wejdź na poddasze, kopnij obciążnik (22) i przeskocz na platformę (23), która zostanie podniesiona.

Wyjdź z młyna i kieruj się w górę. Miniesz skrzynie z żółtymi napisami. Możesz napotkać tutaj kilku wrogów. W razie problemów, wykorzystuj karabin. Nieco dalej znajduje się brama z ogrodzeniem. Przeskocz niski płotek wykorzystując deski (24) po lewej stronie. Po chwili napotkasz kolejnych przeciwników. Uważaj na toczące się z góry drewniane obiekty (25).

Wkrótce dojdziesz do kolejnych dwóch bram. Zachowaj czujność przy drugiej. Zaraz za nią znajduje się olbrzymi potwór z piłą mechaniczną (26). Ze względu na wielkość, nie jest zbyt mobilny. Utrzymuj dystans i pokonaj go wykorzystując dostępny ekwipunek. Niedługo później, dojdziesz do punktu widokowego.

Następnie: Alan Wake Remastered - Odcinek 2 Opętany: powrót do Barry’ego

Spis treści: Alan Wake Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Alan Wake Remastered - Odcinek 2 Opętany: na drodze do Lovers Peak

Read this next