Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake Remastered - Odcinek 1 Koszmar: idź do stacji benzynowej

Alan musi znaleźć telefon, aby wezwać pomoc.

Kolejna misja w grze Alan Wake Remastered rozgrywa się w lesie. Po wypadku samochodowym, oszołomiony Alan będzie musiał pokonać coraz trudniejszych rywali w pobliskim tartaku, aby ostatecznie dotrzeć na stację i zadzwonić po policję.


Na tej stronie:


Maszynopis i pierwsza walka

Wznawiasz grę przy zwisającym samochodzie. Kieruj się w dół zbocza. W oddali zobaczysz cel swojej misji - stację benzynową (1). Wkrótce trafisz do bardzo jasnego miejsca i pojawi się przerywnik filmowy. Przy okazji poznasz jedną z kategorii znajdziek, które będziesz mógł zbierać w grze - maszynopisy (2).

Idąc dalej dotrzesz do ogrodzonego tartaku. Aby wejść na jego teren, wykorzystaj powalone drzewo (3). W okolicy natkniesz się na pierwszych przeciwników. Nie zatrzymując się, biegnij do pobliskiego budynku (4), którego drzwi są oświetlone.

Rozejrzyj się po wnętrzu. Znajdziesz tam amunicję, broń oraz baterie do latarki. Podejdź do stołu (5) i spróbuj zadzwonić na policję. Gdy próba zakończy się niepowodzeniem, uciekaj z budynku przez drzwi ulokowane w pobliżu (6).

Nieco dalej przejdziesz przez drewnianą furtkę. Zaraz za nią natkniesz się na paru wrogów (7,8). Po rozprawieniu się z nimi, poszukaj przełącznika pod dachem (9). Dzięki niemu wyłączysz prąd, do którego podpięta jest metalowa brama. Po jego wyłączeniu, możesz opuścić tartak.


Potok i kolejny tartak

Przed żółtą koparką spotkasz samotnego przeciwnika (10). Następnie dotrzesz nad rozgałęziony górski potok. Aby go pokonać, korzystaj z powalonych drzew i wysepek. Nie ma przeciwników w pobliżu, więc nie musisz się spieszyć. Zaraz za potokiem napotkasz dwóch przeciwników. Jeden z nich będzie rzucał toporkami (11), dlatego stosuj uniki i konsekwentnie wykańczaj przeciwników.

Docierasz do kolejnego tartaku. Zwracaj uwagę na żółte oznaczenia (12), które pojawiają się w momencie, gdy nakierujesz snop światła w odpowiednie miejsce. Dzięki nim możesz odnaleźć ukryte zapasy w pobocznych lokacjach. Idąc od potoku, najpierw idź w lewo i wespnij się do budynku na niewielkim wzniesieniu, gdzie znajdziesz dużo amunicji, a następnie, tą samą drogą, wróć do tartaku i udaj się w prawą stronę.

Schody prowadzące na górę są zniszczone i musisz znaleźć drogę alternatywną. Udaj się na drugi koniec obiektu, do generatora (13), dzięki któremu przywrócisz prąd i światło. Uważaj, w pobliżu spotkasz trzech wrogów. Możesz wyeliminować ich rakietnicą.

Wróć na środek tartaku i sterując podnośnikiem bali, umieść platformę między dwoma stosami (14), aby utorować sobie przejście. Wykorzystaj drabinę, aby wspiąć się na pierwszy z nich i przejdź po platformie.


Dojście do stacji benzynowej

Idąc lasem dalej, możesz poszukać ukrytych zasobów. Między innymi, znajdujących się w niewielkiej szopce (15). Po chwili spokoju, dotrzesz do nieco bardziej otwartej przestrzeni, gdzie będziesz nękany przez wrogów atakujących dwójkami. Zwykle będą się pojawiać za plecami bohatera (16). Wykorzystaj generator znajdujący się w pobliżu, aby uzupełnić zapasy i podleczyć się.

Następnie skieruj się w górę od generatora. Właściwą ścieżkę znajdziesz dzięki święcącemu się maszynopisowi. Po przejściu góry, natkniesz się na pochyłą drogę. Idąc w lewo (18) znajdziesz kolejne zapasy. Droga do stacji benzynowej prowadzi w dół (19).

Przed bohaterem pojawi się kolejna brama (21). Możesz ją otworzyć w zielonym budynku (20), w którym znajdziesz przydatne przedmioty. Po przejściu bramy uruchom przełącznik po lewej stronie. Wchodząc dalej licz się z atakiem wielu wrogów. Zwracaj uwagę na poziom baterii (22) w latarce i regularnie je wymieniaj.

Na sam koniec pozostanie nowy typ przeciwnika (23), który potrafi być ledwo widzialny i szybko przemieszczać się za plecy bohatera. Ustaw się w pobliżu ogrodzenia, aby zabezpieczyć sobie jedną stronę i wyczekuj na momenty, gdy rywal przyjmie materialną postać. Osłabiaj jego tarczę i ostatecznie wykończ go bronią palną. Gdy będzie bezpiecznie, otwórz kolejną bramę przełącznikiem na ogrodzeniu (24).

Gdy znajdziesz się w pobliżu stacji, obejdź ją z prawej strony (25). Nie powinno tutaj być już więcej przeciwników, więc możesz spokojnie się rozejrzeć, a na koniec podejdź do telewizora (26), a potem skorzystaj z telefonu (27), co zakończy misję.

Następnie: Alan Wake Remastered - Odcinek 2 Opętany: retrospekcja, komisariat i leśniczy

Spis treści: Alan Wake Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Alan Wake Remastered - Odcinek 1 Koszmar: włącz generator

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Alan Wake Remastered

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.
Komentarze