Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake Remastered - Odcinek 1 Koszmar: włącz generator

Zwiedzamy miasteczko Bright Falls.

W dalszej części gry Alan Wake Remastered pisarz i jego żona przybywają do Bright Falls. Jego celem jest spotkanie z właścicielem domku letniskowego, który ma przekazać im klucze. Przy okazji poznamy kilku mieszkańców wioski.

Kolejny etap rozpoczynasz na promie, obok żony bohatera - Alice. Podejdź do starszego mężczyzny - Pata (1) - z którym wymienisz parę zdań. Następnie otrzymasz krótki telefon od swojego agenta. Gdy prom zbliży się do brzegu, wsiądź do swojego czerwonego samochodu.

Następna scena ma miejsce w restauracji. Gdy przejmiesz kontrolę nad Alanem, udaj się w stronę ciemnego korytarza za barem (2). Po drodze możesz porozmawiać z kelnerką, policjantem (3) oraz dwoma starszymi mężczyznami (4), którzy poproszą Cię o zmianę płyty w maszynie grającej.

Będąc w korytarzu, udaj się w lewą stronę i zapukaj do drzwi łazienki (5), co wywoła kolejny przerywnik filmowy. W międzyczasie pod drzwi zajazdu powinna podjechać Alice zatankowanym samochodem. Gdy zobaczysz ją na zewnątrz to wyjdź z restauracji.

Gdy znajdziesz się w pobliżu miejsca docelowego bohaterów, przejdź przez mostek i wejdź do środka głównymi drzwiami (6). Możesz poświęcić trochę czasu i rozejrzeć się po wnętrzu chaty, znajdując kilka ciekawych przedmiotów.

W domu nie będzie prądu, więc trzeba uruchomić generator, który znajduje się po drugiej stronie wysepki w małej szopie (7). Aby włączyć urządzenie należy kilka razy kliknąć właściwy przycisk, kiedy przesuwający się znacznik pojawi się w wyznaczonym polu.

Wróć do Alice, która czeka w domu na piętrze. Wejdź po schodach, idź do pokoju po prawej (8), a potem odwróć się i podejdź do maszyny do pisania w drugim pomieszczeniu (9). Obejrzyj scenkę przerywnikową, podczas której Alan pokłóci się z żoną.

Gdy znajdziesz się znowu na zewnątrz, przebiegnij przez most i kieruj się do swojego domu. Po drodze skieruj światło latarki na atakujące ptaki (10). W momencie, gdy wejdziesz do środka, uruchomi się kolejny przerywnik.

Następnie: Alan Wake Remastered - Odcinek 1 Koszmar: idź do stacji benzynowej

Spis treści: Alan Wake Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Alan Wake Remastered - Odcinek 1 Koszmar: dotrzyj do latarni morskiej

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Laszczak

Współpracownik

Komentarze