Skip to main content

Alan Wake 2 nie ukaże się w pudełkach, ale będzie tańszy

Wyłącznie wydanie cyfrowe.

Prezentacja Alan Wake 2 na wczorajszym PlayStation Showcase była pewną niespodzianką, ponieważ spodziewano się raczej, że grę zobaczymy na czerwcowym pokazie Microsoftu. Produkcja Remedy Entertainment wygląda oszałamiająco, ale wydana zostanie wyłącznie w wersji cyfrowej.

Jak nietrudno się domyślić, spora część internautów nie jest zadowolona z faktu rezygnacji z wersji pudełkowych. Twórcy postanowili jednak wyjaśnić powody swojej decyzji w sekcji najczęściej zadawanych pytań na oficjalnej stronie gry. Jednym z głównych argumentów jest cena, co brzmi dość sensownie. Dlaczego zatem Alan Wake 2 będzie wydany wyłącznie cyfrowo?

„Po pierwsze, duża liczba graczy przeszła na technologię cyfrową. Można kupić PlayStation 5 bez napędu dysków, Xbox Series S także jest konsolą cyfrową. Wydawanie współczesnych gier wyłącznie w wersjach cyfrowych nie jest żadną rzadkością. Po drugie, rezygnacja z płyty pomaga utrzymać cenę gry na poziomie 59,99 dolarów/euro, a wersji na PC na poziomie 49,99 dolarów/euro. Wreszcie, nie chcieliśmy wysyłać produktu na płycie i wymagać dodatkowo pobierania gry” - czytamy na oficjalnej stronie.

I rzeczywiście - zamówienia przedpremierowe na Alan Wake 2 kosztują 212,99 zł w przypadku wersji konsolowych i 177,49 zł na PC. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo atrakcyjna oferta, zwłaszcza że ceny rzędu 339 zł za grę w dniu premiery stały się już pewnym standardem. Niemniej można zrozumieć rozczarowanie graczy, a w szczególności kolekcjonerów, którzy nie będą mogli postawić pudełka z grą na półce.

Warto mieć jednak na uwadze, że wydanie fizyczne nie zostało całkowicie skreślone. Na oficjalnej stronie możemy znaleźć zdanie mówiące, że „obecnie nie ma takich planów”, co pozwala wierzyć w pojawienie się wersji pudełkowej przygód pisarza w bliżej nieokreślonej przyszłości. Alan Wake 2 zadebiutuje 17 października w polskiej wersji językowej (napisy) na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Read this next