Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake 2 dostanie ważną aktualizację jeszcze w tym miesiącu

Wskazówka od Remedy.

Remedy Enterteinment opublikowało mało subtelną zapowiedź nowej aktualizacji do Alan Wake 2. Gracze mają na co czekać, wygląda bowiem na to, że tytuł doczeka się zapowiadanego od dawna trybu Nowej Gry Plus.

Deweloperzy postawili na bezpośrednie podejście, publikując w serwisie X grafikę z tytułowym bohaterem gry, który stoi na dachu i oświetla ścianę budynku. Przez przypadek natrafił na dosyć wyjątkową anomalię - cień w kształcie napisu „New Game Plus”. „Nowy miesiąc, nowa gra... plus?” - czytamy w podpisie do grafiki.

Kolejnych wskazówek brak, ale przekaz jest wystarczająco wyraźny. Przypomnijmy, że w przypadku większości gier, Nowa Gra Plus pozwala rozpocząć rozgrywkę od nowa, ale z zebranym ekwipunkiem i rozwiniętą postacią. Wszystko wskazuje jednak na to, że w przypadku Alan Wake 2 tryb będzie o wiele bardziej rozbudowany.

Remedy potwierdziło bowiem, że oprócz standardowych atrakcji otrzymamy również „nową, alternatywną narrację, w tym kolejne strony Manuskryptu oraz treści wideo”. Pomysł jest bardzo sensowny, bo raczej mało kto chciałby powrócić do gry tylko po to, żeby postrzelać do wrogów, ale z lepszym sprzętem.

A czym konkretnie może być tajemnicza „nowa narracja”? Grupa dataminerów przeszukała niedawno pliki gry i znalazła w nich materiały wideo przedstawiające dalsze wydarzenia, ukryte po ostatnim przerywniku filmowym, przed napisami końcowymi. Co więcej, w alterantywnej wersji fabuły miałaby się pojawić postać dobrze znana fanom serii Control.

Trafność przecieków zweryfikujemy w ciągu najbliższych kilku tygodni. Remedy nie podało, kiedy konkretnie powinniśmy spodziewać się nowości, ale rozsądnie będzie założyć, że deweloperzy chcą zakończyć prace i wydać aktualizacje jeszcze przed świętami.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Alan Wake 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze