Skip to main content

Alan Wake 2 bez zmiany planów. Premiera w przyszłym roku

Remedy opisuje postępy.

Studio Remedy opublikowało najnowsze wyniki finansowe, potwierdzając także plany na nadchodzące produkcje. Najpierw - w przyszłym roku - otrzymamy Alan Wake 2.

Od czasu zapowiedzi o grze mówi się niewiele, co zapewne zmieni się w nadchodzących miesiącach. Firma wyjaśnia, że projekt znajduje się „w pełnej produkcji”. „Zostało jeszcze sporo do zrobienia, lecz gra nabiera kształtów na wszystkich frontach”napisano w komunikacie dla inwestorów.

„Kontynuujemy testy z użytkownikami, a zbierane opinie są zachęcające. Po zobaczeniu, jak zazębiają się przygotowywane elementy, jesteśmy przekonani, że wydamy świetny tytuł” - czytamy.

Remedy ma obecnie jeszcze cztery inne projekty w opracowaniu. Obecnie powstają także remaki Max Payne oraz Max Payne 2 dla Rockstara. Tutaj firma korzysta z „synergii produkcji i technologii”, a więc bazuje na rozwiązaniach przygotowywanych dla innych tytułów.

Jest też spin-off udanego Control, Codename Condor - nadal na razie jedynie w formie prototypu. „Dajemy zespołowi czas na opracowanie wielu ważnych elementów projektowych i sfinalizowanie kluczowych filarów zanim przejdziemy do następnej fazy prac” - napisano.

Kolejna gra w uniwersum Control - Codename Heron - to na razie prace wyłącznie koncepcyjne, choć będzie to większy projekt - być może pełnoprawny sequel. „Bazując na udanym etapie wczesnego rozwoju, rozmiary zespołu stopniowo rosną” - dodaje Remedy.

Na koniec jest Vanguard, czyli darmowa gra-usługa powstająca dla chińskiego Tencentu. Tutaj prace także nie są zbyt zaawansowane i zespół tworzący kooperacyjną produkcję zacznie rosnąć dopiero w przyszłym roku - wyjaśniono. Całość ma być „droga” i zaoferuje „bogaty świat i nowe elementy, dzięki którym gra wyróżni się od innych sieciowych tytułów”.

Read this next