Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Mass Effect: Andromeda poprawia wydajność

Oraz przerywniki filmowe.

BioWare opublikowało kolejną aktualizację wydanego w marcu Mass Effect: Andromeda. Patch oznaczony numerem 1.06 dostępny jest na wszystkich platformach docelowych.

Łatka między innymi poprawia ogólną wydajność i stabilność produkcji. Deweloperzy ulepszyli także przerywniki filmowe, szczególnie w początkowych etapach gry.

Ryder pomaga w łataniu gry

Wyeliminowano również szereg usterek, w tym błąd, który powodował, że SAM bez przerwy informował gracza o otrzymaniu nowej wiadomości. Usunięto też problemy z zacinaniem się postaci w trakcie skakania lub zmieniania kierunku ruchu.

Twórcy zwiększyli także maksymalny poziom Nexusa do 29. oraz zmodyfikowali nieco system rozmów - wybrane wcześniej opcje dialogowe nie są już wyblakłe, gdy dostępne są nowe kwestie.

To nie wszystko, ponieważ poprawiono jeszcze czytelność podpisów. Usunięto też błąd mogący doprowadzić do wyzerowania PZA na wszystkich planetach poza Kadarą, a także wyeliminowano pomniejsze usterki w trybie dla pojedynczego gracza.

Naprawiono misję „Opracowanie tarcz do Nomada”, zaś zadanie „Częstotliwość” nie jest już zablokowane, gdy gracz opuści teren po przeskanowaniu meteorytu.

Na PC usunięto błąd powodujący automatyczne wybieranie opcji dialogowych podczas zabawy z pomocą klawiatury i myszy. Ulepszono także wyświetlanie obrazu w różnych rozdzielczościach.

Na PS4 naprawiono zaś awarię, która występowała, gdy menu główne było otwarte dłużej niż przez dwie minuty i w trakcie powrotu z trybu sieciowego.

Nie zabrakło też ulepszeń zaimplementowanych we wspomnianym multiplayerze. Rozwiązano kłopot z wielokrotnym kucaniem postaci podczas interakcji z urządzeniami i zmniejszono opóźnienia.

Poza tym posiadacze edycji Deluxe i Super Deluxe otrzymali zestaw kilku bonusów - dwie niestandardowe skorki do Nomada, nowy strój powszedni Pioniera oraz pakiet do trybu sieciowego z szansą zdobycia ultrarzadkiego przedmiotu.

Pełną listę wprowadzonych zmian, poprawek i nowości można znaleźć we wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu studia BioWare.

Mass Effect: Andromeda osadzone jest 600 lat po wydarzeniach z oryginalnej trylogii. Kierujemy rodzeństwem Ryderów (do wyboru jest brat lub siostra) należących do Inicjatywy - grupy, która udała się do tytułowej galaktyki.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze