Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Battlefield 1 dodaje Operacje do wyszukiwarki serwerów

Jest też rocznica serii.

Dzisiejsza, październikowa aktualizacja sieciowej strzelanki Battlefield 1 wprowadza Operacje do wyszukiwarki serwerów, pozwalając graczom w łatwy sposób znaleźć ten popularny tryb rozgrywki.

Dotychczas Operacje nie były dostępne z poziomu przeglądarki serwerów czy też systemu szybkich meczów z uwagi na swój nietypowy charakter - cała Operacja obejmuje więcej niż jedną mapę.

Rocznicowe nieśmiertelniki

W menu Gra Online przygotowano osobną zakładkę poświęconą temu trybowi, dostępną obok przeglądarki i innych opcji gry multiplayer. Teraz sytuacja ulega zmianie.

Łatka wprowadza także kolejne ustawienia rozgrywki, zmiany w balansie rywalizacji, a także kilka nieśmiertelników. Premiera jeszcze dzisiaj - właśnie teraz dobiegać końca powinna konserwacja serwerów na PC, PS4 i Xbox One.

W trybie Operacji udział biorą drużyny atakujących oraz obrońców. Zespoły mogą składać się z maksymalnie 20 lub 32 graczy.

Zespół atakująca wygrywa, jeżeli uda się mu przejąć wszystkie bronione obszary. Obrońcy nie mogą dopuścić atakujących do celu i powstrzymać ich na tak długo, by upłynął limit czasu.

Mecze w Operacjach trwają dłużej niż starcia w Podboju, jedna rozgrywka składa się bowiem z dwóch czy nawet trzech map. Zwyciężając na jednej mapie, drużyna atakująca rozpoczyna szturm na drugiej.

W listopadzie Battlefield 1 w jeszcze większym stopniu spotęguje sytuację, wprowadzając Kampanie, czyli cykl całych Operacji do wykonania - nie tylko samych map.

Warto przypomnieć, że jeszcze do 16 października trwa świętowanie rocznicy premiery Battlefield 1942. Na logujących się czekają dwa nieśmiertelniki: jeden z okazji 15. rocznicy Battlefield oraz drugi, rocznicowy nieśmiertelnik Battlefield 1.

Czekają również wydarzenia z podwójną premią do PD w grach Battlefield 1, Battlefield 4, Battlefield 3 oraz Battlefield Hardline, między 12 a 14 października.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze