Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Akademia Pana Kleksa (2024) - piosenki z filmu: kto śpiewa

Bedoes, Sanah, Ralph Kaminski i inne gwiazdy.

Siłą kultowej „Akademii Pana Kleksa” z lat osiemdziesiątych były piosenki w wykonaniu popularnych wówczas gwiazd. Twórcy nowej adaptacji podążają podobną drogą, angażując w promocję filmu topowych polskich muzyków. W tym miejscu dowiesz się, jakie gwiazdy usłyszymy w nowej „Akademii Pana Kleksa”.


Pierwszym singlem promującym film jest piosenka „Jestem Twoją Bajką” w wykonaniu Sanah. To odświeżona wersja śpiewanego przez Zdzisławę Sośnicką „Pożegnania z bajką”. Autorem oryginalnego tekstu jest Krzysztof Gradowski, a muzyki Andrzej Korzyński. Za aranżację odświeżonej wersji odpowiada duet producencki Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór z zespołu Hotel Torino.

Drugi utwór promujący film, „Całkiem Nowa Bajka” to, jak sam tytuł wskazuje, całkowicie nowa kompozycja, w której usłyszymy w niej czołowych polskich wykonawców. W Nagraniach udział wzięli: Brodka, Artur Rojek, Ralph Kaminski, IGO, Bedoes 2115, Mrozu, Sokół i Kaśka Sochacka, a we wstępie usłyszymy Piotra Fronczewskiego. Za muzykę oraz produkcję odpowiadają Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór i Emilian Waluchowski z Hotelu Torino. Dochody z utworu zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji One Day.

Pełna lista utworów, które usłyszymy w filmie nie jest jeszcze znana. Według informacji podanych przez dystrybutora albumu ze ścieżką dźwiękową, znajdzie się na niej piosenka „A Co By Było Gdyby” w wykonaniu Ani Karwan oraz „Podróż Alberta” w wykonaniu znanego z programu The Voice Kids Konrada Repińskiego.

„Akademia Pana Kleksa” to nowa adaptacja kultowej powieści Jana Brzechwy. Za reżyserię odpowiada Maciej Kawulski („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Underdog”). W roli tytułowej zobaczymy Tomasza Kota, a w postać Ady Niezgódki wciela się Antonina Litwiniak. W filmie pojawi się również poprzedni odtwórca postaci Ambrożego Kleksa, Piotr Fronczewski, tym razem w roli Doktora. Premiera filmu została zapowiedziana na 5 stycznia 2024 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Akademia Pana Kleksa

Movie

Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze