Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Akademia Pana Kleksa (2024) - kim jest Ada Niezgódka: opis postaci, aktorka

Następczyni Adasia Niezgódki.

Twórcy najnowszej adaptacji „Akademii Pana Kleksa” nie zamierzają sztywno trzymać się literackiego pierwowzoru. Tym razem do niezwykłej szkoły Ambrożego Kleksa wstęp będą miały również dziewczynki. W tym miejscu dowiesz się, jaką rolę w filmie „Akademia Pana Kleksa” odgrywa postać Ady Niezgódki.


W literackim pierwowzorze oraz ekranizacji z 1983 roku do Akademii Pana Kleksa wstęp mieli wyłącznie chłopcy, których imię zaczynało się na literę A. Twórcy nowej wersji postanowili nieco uwspółcześnić klasyczną historię, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla pierwowzoru. Tym razem szkoła ekscentrycznego Ambrożego Kleksa będzie przyjmować również dziewczynki, choć reguła z imieniem na literę A zdaje się nadal obowiązywać.

W nowej adaptacji poznamy nie Adasia, lecz Adę Niezgódkę. To dziewczynka pochodząca ze „zwyczajnego” świata, która rozpoczyna naukę w niezwykłej szkole i wraz z Ambrożym Kleksem przeżywa niesamowite przygody w świecie bajek i wyobraźni. Podobnie jak w przypadku Adasia, to z jej perspektywy będziemy poznawać historię. Dzięki dołączeniu do Akademii dziewczynka odkryje też skrywaną dotychczas rodzinną tajemnicę.

W postać Ady Niezgódki wciela się 14-letnia Antonina Litwiniuk. Pomimo młodego wieku, aktorka ma na swoim koncie liczne występy w głośnych polskich produkcjach („Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Planeta Singli 2”, „W głębi lasu”). Dotychczas były to jednak wyłącznie role epizodyczne. Występ w „Akademii Pana Kleksa” to pierwsza tak duża rola w karierze Antoniny.

„Akademia Pana Kleksa” to nowa adaptacja kultowej powieści Jana Brzechwy. Za reżyserię odpowiada Maciej Kawulski („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Underdog”). W roli tytułowej zobaczymy Tomasza Kota. W filmie wystąpi również Piotr Fronczewski w roli Doktora. Premiera została zapowiedziana na 5 stycznia 2024 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Akademia Pana Kleksa

Movie

Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze