Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Akademia Pana Kleksa (2024) - czy zagra Piotr Fronczewski

Co wiemy o występie aktora w nowej adaptacji.

Rolę Piotra Fronczewskiego w „Akademii Pana Kleksa” z 1983 roku z pewnością można określić jako kultową. Twórcy nowej ekranizacji doskonale zdają sobie sprawę. W tym miejscu dowiesz się, czy w nowej „Akademii Pana Kleksa” wystąpi Piotr Fronczewski oraz w jaką postać się wcieli.


Choć od premiery pierwszego filmu o przygodach Ambrożego Kleksa i jego uczniów minęło już 40 lat, to wyrazista kreacja aktorska Piotra Fronczewskiego wciąż pozostaje żywa w pamięci polskich widzów. Dla wszystkich fanów „Akademii Pana Kleksa” z lat osiemdziesiątych mamy dobrą wiadomość: aktor wystąpi również w nowej adaptacji.

Tym razem nie zagra on jednak Pana Kleksa, ponieważ rola ta przypadła Tomaszowi Kotowi. Fronczewski wciela się w postać określaną jako Doktor. Jako że nowa adaptacja luźno bazuje na pierwowzorze, nie wiemy dokładnie, jaką rolę postać ta w fabule. Być może jest to uwspółcześniona wersja doktora Paj-Chi-Wo, mentora i nauczyciela Kleksa.

Nie wiemy jeszcze, jak jak długi będzie występ Fronczewskiego w nowej „Akademii Pana Kleksa”. Obecność aktora w zwiastunie filmu oraz teledysku do promującej go piosenki „Całkiem Nowa Bajka”, a także wyróżnienie w zakładce „aktorzy” na oficjalnej stronie produkcji pozwalają wierzyć, że nie będzie to jedynie krótki występ gościnny. Najprawdopodobniej postać Doktora będzie miała ważne znaczenie dla fabuły.

„Akademia Pana Kleksa” to nowa adaptacja kultowej powieści Jana Brzechwy. Za reżyserię odpowiada Maciej Kawulski („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Underdog”). Obok Fronczewskiego i Kota w filmie zobaczymy Antoninę Litwiniak w roli Ady Niezgódki. Premiera została zapowiedziana na 5 stycznia 2024 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Akademia Pana Kleksa

Movie

Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze