Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aion - różnice w kontach: darmowe i Premium

Za co płacimy.

Od 2012 roku Aion zrezygnował z płatnego modelu z miesięcznym abonamentem, na rzecz free-to-play. Oznacza to, że produkcję można pobrać za darmo ze strony amerykańskiego lub europejskiego wydawcy. Problem jednak w tym, że ze względu na zmianę systemu biznesowego, twórcy postanowili nałożyć pewne ograniczenia dla kont darmowych.

Ograniczenia z jednej strony są problematyczne, z drugiej zaś można z nimi żyć. Deweloperzy nie blokują dostępu do frakcji, oraz klas. Ponadto, gracze mogą wykonywać wszystkie misje, czy zwiedzać różne krainy, bez obaw, że te pozostaną poza ich zasięgiem. Czy zatem można grać bez płacenia?

Jeśli nie przeszkadzają Wam różne ograniczenia, to oczywiście, że tak! Każdy nowy użytkownik ma konto Starter. Jest ono najsłabszą, podstawową wersją, posiadającą kilka niedogodności. Podstawową jest możliwość korzystania z czatu publicznego dopiero od poziomu 10. Do tego dochodzi ograniczenie w ilości zarabianych kinah (waluta w grze), sprzedając przedmioty u NPC. Prócz tego konta Starter mają mniejszą możliwość na uczestniczenie w instancjach (robią to rzadziej), nie mogą zakładać własnego sklepu, a ponadto korzystać z Trade Brokera (aukcji). Na dodatek gra pozwala im stworzyć jedynie 2 postacie i to w jednej frakcji.

Aktualizacja 5.0 wprowadziła więcej możliwości dla darmowych graczy

Osoby, które opłacały abonament w Aionie przed jego przejściem na free-to-play, otrzymały awans konta do statusu Weteran. Konto Weteran nie ma żadnych ograniczeń i może cieszyć się 100% zawartością gry do końca działania serwerów.

Chcąc zmienić swoje konto Starter na Premium należy zakupić Złoty Pakiet (Golden Pack). Ten dostępny jest w sklepie Aiona za około 10 euro, lub można poszukać w sklepach z elektroniką pudełkowej wersji gry. Ta druga metoda pozwala na tańsze, ale jedynie jednokrotne zdobycie statusu Premium. Status Premium trwa przed 30 dni i po tym czasie trzeba wykupić nowy Złoty Pakiet. Ten abonament nadaje nam na miesiąc walory konta Weteran, czyli możemy cieszyć się brakiem ograniczeń. Ponadto, otrzymujemy pewne bonusy do punktów doświadczenia i nagród z instancji oraz podbijania zamków.


Spis treści: Aion - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Aion - podział frakcji


Złoty Pakiet można nabyć również u Trade Brokera, nawet gdy mamy konto Starter. Gracze Premium otrzymali bowiem opcję nabycia za prawdziwą gotówkę Złotego Pakietu i sprzedania go w grze za wirtualną walutę (kinah). Niestety, to dość drogi wydatek, który może być nieosiągalny dla początkujących. Są zatem trzy wyjścia. Z jednej strony można zaopatrzyć się w pudełkową wersję gry i od początku zarabiać na aukcji na Złoty Pakiet. Z drugiej strony można grać bez statusu Premium spokojnie do 40 poziomu. Potem przydadzą się benefity płynące ze Złotego Pakietu, więc wtedy warto się w niego zaopatrzyć. Ostatecznie można grać z nastawieniem na farmienie kinah i jak najszybsze zakupienie Premium, co nie będzie łatwym zadaniem. Zazwyczaj przyjmuje się, że pierwszy Złoty Pakiet należy kupić za prawdziwe pieniądze. Na Allegro nie brakuje różnych ofert po całkiem atrakcyjnych cenach.

Komentarze

More On Aion: The Tower of Eternity

Najnowsze artykuły