Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aion - podział frakcji

Strony konfliktu.

Historia świata Atreia liczy sobie tysiące lat. Niegdyś zamieszkana była przez wiele ras, teraz ograniczyła się do zaledwie kilku. Wśród nich na prym wyszła smocza nacja Balaur, szukająca konfliktu. Dlatego powstali Daevas, czyli niebiańskie istoty mające strzec porządku. Doszło do wielkiego kataklizmu, w wyniku którego planeta podzieliła się na dwie strefy.

Południowa znajdowała się bliżej gwiazdy, której blask oświetlał przez 750 lat żyjące tam istoty. Te nazwały się Elyos i są błogosławionymi Daevas o niespotykanym wyglądzie. Charakteryzują się również pewną arogancją, bowiem nie dane im było zasmakować życia w trudzie. Ich tereny od zawsze, nawet po kataklizmie, miały lepszy dostęp do surowców, przez co nie musieli się o nic martwić. Region ten bogaty jest w roślinność. Elyos służą pięciu władcom Seraphim, którzy pomogli wybudować ich nowe miasto Sanctrum, w czasach gdy wszystko wydawało się już stracone. Pomogli oni też wprowadzić ład i porządek w ich serca. Jednak codzienny widok Tower of Eternity, sprawia że nigdy nie zapomną o strasznych wydarzeniach, które podzieliły świat. Nazywają ją Tower of Light - Wieżą Światła.

Anioły kontra Demony? Nie do końca.

Mroczny region Atrei zamieszkiwany jest przez Asmodian, którzy narażeni byli na wpływ Ciemności. Radząc sobie od zawsze z niesprzyjającymi okolicznościami, mogą być kojarzeni, jako ci źli. Niemniej wynika to bardziej z ich lojalności do sobie podobnych oraz pewnej bezwzględności. Cechuje ich nienaturalny, ciemny kolor skóry oraz czarne skrzydła. Asmodianie podążają za rozkazami pięciu okrutnych władców Shedim, powołanych przez Siel i Israphel, w celu ochrony wyżej położonej części Tower of Eternity, zwanej przez Asmodian Tower of Darkness. Jej podstawa leży bezpośrednio przy ich stolicy, Pandaemonium.

Pustka, czyli Abyss, to obszar pomiędzy obiema strefami. Tam można spotkać Balaurów, ponownie planujących dokonanie inwazji na pozostałości ze świata. Jest to jedyna frakcja niedostępna dla graczy, bowiem kontrolowana przez komputer. Stworzono ją po to, by zapewnić zrównoważoną rozgrywkę. System gry samodzielnie oblicza po której stronie (Elyos lub Asmodian) mają się w danej chwili opowiedzieć. Jeśli jedna frakcja zdobędzie znaczącą przewagę, Balaur skierują swoje ataki w taki sposób, by słabsza strona nadal miała szansę na wygraną.


Spis treści: Aion - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Aion - porady do expienia


Gracz ma zatem do dyspozycji Elyos lub Asmodian. Wybór ten prócz znaczenia fabularnego i wizualnego, nie ma większego znaczenia. Obie frakcje zostały zrównoważone, chociaż nadal świetliści Elyos mają większą ilość fanów na serwerach, niż ich mroczni bracia.

Komentarze