Eurogamer.pl

Nidhogg 2 ukaże się 15 sierpnia

Dynamiczne pojedynki.

Nidhogg 2 zadebiutuje już 15 sierpnia. Gra zmierza na PS4 oraz na PC. Główny projektant na blogu PlayStation tłumaczy decyzję o zmianie stylu graficznego produkcji.

Oprawa w oryginalnym Nidhogg była minimalistyczna. Złożone z widocznych gołym okiem pikseli ludziki odróżniały się od siebie nawzajem wyłącznie kolorem. Deweloperzy przyznają, że taki wygląd był w dużej mierze podyktowany ograniczeniami związanymi z budżetem.

W sequelu twórcy postanowili zaoferować więcej detali, stąd też bardziej szczegółowe modele oraz otoczenie. W efekcie zerwano z prostym stylem z pierwszego Nidhogg.

Dzięki dokładniejszym animacjom i większej liczbie szczegółów, projektanci mogli urozmaicić rozgrywkę - choćby dodając nowe rodzaje ciosów czy niedostępne wcześniej bronie.

Zasady gry są proste - chodzi po prostu o pokonanie przeciwnika. Akcję obserwujemy z boku, a śmierć to zazwyczaj kwestia jednego uderzenia mieczem lub trafienia strzałą z łuku.

Twórcy zaoferują szereg różnorodnych map, na których wykorzystamy też różne elementy otoczenia. Gra zawiera tryb multiplayer - zarówno lokalny, jak i online.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...