Eurogamer.pl

Mobilne The Trail od Petera Molyneux wkrótce na PC

AKTUALIZACJA: Dziś premiera.

Aktualizacja (16.08): The Trail: Frontier Challenge zadebiutował dzisiaj na Steamie, wycenione do 22 sierpnia na 13,49 euro (ok. 58 zł).

***

Oryginalna wiadomość (14.07): Mobilna produkcja The Trail - A Frontier Journey od Petera Molyneux i jego studia 22cans ukaże się latem tego roku także na PC, jako The Trail: Frontier Challenge.

Oryginał debiutował w listopadzie ubiegłego roku. Nie jest obecnie jasne, jakie dokładnie zmiany twórcy zamierzają wprowadzić w konwersji na komputery osobiste.

2

Z pieskiem na szlaku

W The Trail wcielamy się w pioniera, starającego się zbić majątek w Nowym Świecie. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, przemierzając tytułowy „szlak”. Zbieramy przedmioty, eksplorujemy przeróżne krajobrazy (w ramach ustalonej ścieżki), budujemy i handlujemy.

Nasza postać reprezentuje jedną z pięciu wybranych profesji, zarabia pieniądze i dysponuje własnym domostwem, które może upiększać i rozbudowywać. Ostatecznie może nawet zostać burmistrzem miasteczka.

Jak wyjaśnia Molyneux, jedną ze zmian wprowadzanych na PC będzie na przykład konieczność szerszego zarządzania ekwipunkiem. Przenoszone w plecaku przedmioty określą, jak daleko zajdziemy na szlaku. Im cięższy bagaż, tym krótsza wędrówka.

Pastelowa paleta kolorów oraz nieco „kanciasta” stylistyka przypominają poprzednią produkcję Petera Molyneux i 22Cans, czyli Godus.

Mobilny tytuł za darmo pobrać mogą posiadacze urządzeń mobilnych napędzanych systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Nie brakuje oczywiście transakcji cyfrowych. Wersja PC będzie kosztowała 15 dolarów i trafi na Steam.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...