Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia w Codemasters

Prace nad Grid 2 i serią F1 są kontynuowane bez przeszkód.

Brytyjskie studio Codemasters przechodzi restrukturyzację, w wyniku której planowane jest zwolnienie 80 pracowników. Producent zapewnia, że zmniejszenie zatrudnienia nie wpłynie negatywnie na tworzone gry - Grid 2 i serię F1.

„Firma postanowiła skupić się bardziej na najważniejszych elementach działalności i zmniejszyć zaangażowanie w sferach, które nie przynoszą zysków” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu, wysłanym do Eurogamera.

GRID 2 to sequel gry wydanej w 2008 roku

Codemasters zamierza bliżej przyjrzeć się działalności zespołów odpowiedzialnych za treści cyfrowe i wydawnicze oraz przeprowadzić odpowiednie zmiany. „Restrukturyzacja nie dotyka całej firmy i nie spodziewamy się żadnych problemów z pracami nad aktulanymi projektami, takimi jak Grid 2 czy coroczna seria F1” - dodał przedstawiciel.

Serwis GamesIndustry International informuje, że największa część zwolnień dotknie pracowników studia w Southam, które zatrudnia obecnie ponad 500 osób.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze