Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znamy ostateczne wymagania sprzętowe Destiny 2 na PC

Plus: Najazd i endgame.

Premiera Destiny 2 na PC już za dwa tygodnie, więc Bungie sfinalizowało wymagania sprzętowe dla wersji na komputery osobiste. Wstępne wymogi publikowano już wcześniej, a teraz otrzymujemy drobną korektę oraz zestaw szczegółów na temat startu serwerów.

Minimalne wymagania sprzętowe Destiny 2:

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i3-3250 3,5 GHz, Intel Pentium G4560 3,5 GHz lub AMD FX-4350 4,2 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB, GTX 1050 2GB lub AMD HD 7850 2 GB
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Miejsce na HDD: 68 GB

Remendowane wymagania sprzętowe Destiny 2:

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-2400 3,4 GHz, i5 7400 3,5 GHz lub AMD Ryzen R5 1600X 3,6 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 4 GB, GTX 1060 6 GB lub AMD R9 390 8 GB
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na HDD: 68 GB

Destiny 2 na PC debiutuje 24 października, lecz gracze z Polski będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ serwery ruszą tego dnia dopiero o 19:00, zgodnie z poniższą rozpiską:

Jeśli o Destiny 2 mowa, to twórcy potwierdzili, że prestiżowy - trudniejszy - Najazd Lewiatan rozpocznie się w następną środę, 18 października, o godzinie 19:00. Początkowo debiut atrakcji opóźniono w celu załatania błędu. Teraz deweloperzy przyznali, że nie zdążą go usunąć, ale nie zamierzają znów przekładać startu.

Więcej szczegółów nie podano, lecz mowa zapewne o dobrze znanej strategii ze standardowej wersji Lewiatana. Śmierć całej drużyny w odpowiednich okolicznościach sprawia, że odradzamy się w pomieszczeniu pozbawionych wrogów do końca starcia.

Kompromisem ma być fakt, że Bungie zamierza własnoręcznie sprawdzić, w jaki sposób klany ukończą atrakcję zaraz po jej uruchomieniu, by laur „pierwszych na świecie” został przyznany uczciwie. Nie podano jednak, na czym weryfikacja będzie polegała.

Tymczasem gracze narzekają - jak było w przypadku pierwszej odsłony - że Destiny 2 ma problemy z endgame, czyli z zapewnieniem zajęcia dla osób, które ukończyły już większość przygotowanych treści.

„Zauważyliśmy sporo dyskusji na temat endgame i poprawek, jakie możemy wprowadzić” - napisano na oficjalnej stronie. „Obecnie podobne dyskusje trwają także wewnątrz studia. Słuchamy, ale potrzebujemy czasu na przetrawienie tego wszystkiego i przygotowanie planu na przyszłość”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze