Skip to main content

Znamy datę startu PlayStation Stars w Polsce

Zbieranie punktów czas zacząć.

Sony potwierdziło, że program lojalnościowy PlayStation Stars zadebiutuje w Polsce już w przyszłym miesiącu, 13 października.

Najpierw nową inicjatywę ze zbieraniem punktów i przedmiotów kolekcjonerskich sprawdzą gracze z Azji - już od dzisiaj, 29 września. Następnie przyłączą się obie Ameryki - 5 października. Europa dołącza do stawki jako ostatnia, razem z Australią i Nową Zelandią.

Japońska korporacja odpowiada też na często pojawiające się pytania. Dowiadujemy się, że do korzystania z PlayStation Stara nie potrzeba PlayStation Plus, choć abonenci mogą liczyć na bonusy. Postępy sprawdzimy w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej. Wygląda na to, że z poziomu konsoli nie będzie takiej możliwości.

Przykładowy przedmiot kolekcjonerski

W ramach PS Stars gracze podejmą się różnych wyzwań, by zdobyć punkty, za które kupią między innymi wybrane produkty z PS Store, w tym środki na koncie PSN. Mowa o specjalnych zadaniach w grach, ale będą nagrody choćby za codzienne logowanie się czy za zakupy (to ostatnie właśnie z PS Plus).

Druga forma nagród to cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, które zaprezentowano już jakiś czas temu. Te umieścimy w wirtualnej gablocie, którą obejrzymy w PlayStation App. Już za samo dołączenie do programu dostaniemy teleskop Star Gazer.

„Choć niektóre z przedmiotów będą rzadkie, to nie są unikatowe i nie wykorzystują technologii blockchainu” - zapewnia Sony, wyprzedzając obawy użytkowników. „Nie można ich odsprzedać czy wymienić się z innymi”.

Zobacz także