Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano remake Pokemon Diamond i Pearl

Nowe wersje gier.

  • Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl zaoferują odświeżoną grafikę
  • Odnowione wersje gier uzupełnione zostaną o mechaniki z ostatnich odsłon serii

Potwierdzono nieoficjalne informacje - w trakcie dzisiejszej prezentacji zapowiedziano nowe wersje gier Pokemon Diamond i Pearl. Odświeżone edycje zadebiutują pod koniec 2021 roku na Switch.

Oryginalne produkcje ukazały się w 2007 roku i były pierwszymi odsłonami cyklu wydanymi na przenośnym Nintendo DS. Akcję osadzono w Sinnoh - regionie, do którego gracze trafią w powstającej części o podtytule Legends: Arceus, ale w czasach feudalnych.

Odświeżono grafikę i zmieniono styl wizualny postaci

Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl - jak nazwano remake'i - przedstawią fabułę z pierwowzorów. Twórcy projektów podkreślają, że „wiernie odtworzyli” gry sprzed lat, zachowując poczucie skali miast, ścieżek i lokacji.

Odświeżono oczywiście grafikę - przykładowo modele postaci utrzymano w stylu chibi, co oznacza, że ukazane są na nieco przerysowany sposób. Nowe wersje tytułów uzupełniono o „łatwe do zrozumienia” mechanizmy rozgrywki i udogodnienia, które wprowadzono w kilku ostatnich odsłonach serii. Do tego uwspółcześniona metoda prezentowania walk.

Nie zabraknie również legendarnych pokemonów. Nabywcy Briliant Diamond staną przed szansą schwytania stalowego smoka Dialgę, a posiadacze Shining Pearl będą mogli złapać wodnego Palkię.

Za nowe wydania gier odpowiada studio Ilca, a prace nadzoruje Junichi Masuda z odpowiedzialnego za główne odsłony cyklu Game Freak - deweloper pełni funkcję reżysera projektów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze