Skip to main content

Zamiana w Szpona Śmierci - mod do Fallout 4

Zamiana modelu postaci w Szpona Śmierci.

Deathclaw - lub jak kto woli: Szpon Śmierci - jest efektem modyfikacji genetycznych przeprowadzanych nad gatunkiem Kameleona Jacksona. Mimo iż z wyglądu potwór z Fallouta przypomina bardziej kangura, w rzeczywistości pochodzi od sympatycznej jaszczurki. W świecie post-apokaliptycznym Szpon Śmierci, kosztem zatracenia możliwości zmiany barwy, zyskał możliwość siania - jak sama nazwa wskazuje - śmierci.

Mod, dający nam możliwość wcielenia się w potwora z pustkowi, odblokowuje niektóre mechanizmy umożliwiając jednocześnie wykorzystanie kilku komend. Zmiany niosą ze sobą jednak ograniczenia. Z oczywistych powodów, będąc Szponem Śmierci, nie wejdziemy do Pancerza Wspomaganego, a walki prowadzić będziemy raczej wręcz niż za pomocą karabinów.

Służąc bardziej do zabawy i sprawdzenia możliwości gry, mod pozwala na całkiem normalne prowadzenie fabuły. O ile przez „normalne prowadzenie fabuły” zrozumiemy gigantyczną jaszczurkę rozmawiającą z akwizytorem Vault-Tec, lub usypiającą swoje małe - Shauna. Ponad wszystko jednak mod służy do zabawy. Pozwala nam wykonywać serię ataków i animacji, które wykorzystują modele Szponów Śmierci. Z radością więc przetestujemy jak to jest być monstrum, którego każdy się boi.


Jak działa mod?

Zamiana w Szpona Śmierci, jako mod, daje nam dostęp do zachowań potwora z pustkowi. Aby zamienić się w Szpona Śmierci należy uruchomić konsolę komend, kliknąć na swoją postać i wpisać „setrace 1deathclaw”. Pole widzenia zwiększymy za pomocą komendy „fov #” gdzie zamiast # wpisujemy zmienioną wartość.

Zobacz na YouTube

Jak zainstalować moda?

Pliki pobierzemy ze strony moda. W zakładce „FILES” znajdziemy różne warianty Szponów Śmierci oraz opcjonalną wersję działania kamery o szeroki polu widzenia. Wybrane pliki pobieramy klikając na „DOWNLOAD WITH MANAGER”, co wymaga użycia programu Nexus Mod Manager.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Zamiana w dziecko - mod do Fallout 4

Były zwierzęta, potwory i roboty. Czas na dzieci. Dzięki kolejnemu modowi będziemy mogli zmienić model swojej postaci w najbardziej kontrowersyjny rodzaj postaci serii.

Zobacz także