Skip to main content

Zamiana w dziecko - mod do Fallout 4

Możliwość grania w Fallouta jako dziecko.

Z powodów moralnych w starszych wersjach Fallouta 4 blokowano możliwość zabijania dzieci. Jest to całkowicie wytłumaczalne. Nikt jednak nie przewidział faktu, że za pomocą moda możemy wcielić się w pociechę i z radosnym uśmiechem siać zamęt i zniszczenie we Wspólnocie. Mod odblokowuje możliwość załadowania modelu dziecka oraz zmiany rozmiaru postaci.

Będąc dzieckiem, poza niektórymi błędami związanymi z animacjami, bohater zachowuje się całkiem normalnie. Musimy jednak liczyć się z sytuacjami, kiedy model dziecka nie został dostosowany przez twórców gry to niektórych rzeczy. Przykładem może być interakcja z niektórymi obiektami. Będąc dzieckiem nie dosięgniemy wzrokiem do górnej krawędzi terminalu, a aktywując niektóre animacje związane ze skryptami, będziemy znajdować się na nieco niższym poziomie.

Wcielając się w dziecko z pewnością dostarczymy sobie masę zabawy. Będziemy mogli wejść do pancerza wspomaganego, który zeskaluje się odpowiednio do naszego rozmiaru, a choć większość rzeczy w świecie Fallouta 4 nie pasuje do dziecka, będziemy mogli z powodzeniem wykonywać wiele czynności ciesząc się z efektu i komiczności niektórych sytuacji. Musimy jednak być świadomi potencjalnych błędów. Mod więc służyć nam powinien raczej do zabawy, niż poważnego prowadzenia fabuły.


Jak działa mod?

Mod działa na zasadzie zmiany modelu postaci gracza w dziecko. Konsekwencje jakie ze sobą niesie zmiana to brak kompatybilności modelu z niektórymi elementami interaktywnymi jak meble, terminale czy Pancerze Wspomagane. Korzystając z moda możemy jednak wykonywać większość czynności modelu odpowiadającego dorosłemu bohaterowi.

Zobacz na YouTube

Jak zainstalować moda?

Pliki, wraz z plikami opcjonalnymi, pobierzemy ze strony moda. W zakładce „FILES” wybieramy „DOWNLOAD WITH MANAGER” pod wybranymi plikami. Mod zostanie pobrany w Nexus Mod Managerze, co pozwoli na wygodniejsze aktywowanie modów i wprowadzenie zmiany do gry.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Zamiana w ghula - mod do Fallout 4

Na kolejnej stronie znajduje się mod dla graczy, którzy nigdy nie czuli się w pełni „gładziochami” i chociaż raz chcieliby poczuć się jak ghul. Kolejna zmiana modeli pozwala nam na przybranie rozpadającej się skóry.

Zobacz także