Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox stawia na streaming. Specjalna przystawka do TV ukaże się podobno w ciągu roku

Wraz z aplikacją na odbiorniki Samsunga.

Jakiś czas temu Microsoft ogłosił, że pracuje nad urządzeniem przeznaczonym wyłącznie do streamingu gier. Według nieoficjalnych informacji, nowy sprzęt spod szyldu Xbox ukaże się w ciągu najbliższego roku.

O planach koncernu z Redmond pisze Jeff Grubb - renomowany dziennikarz serwisu VentureBeat. Firma przygotowuje podłączane do telewizora urządzenie, które umożliwiłoby rozgrywkę w chmurze za pośrednictwem usługi xCloud.

Sprzęt miałby ukazać się w trakcie najbliższych dwunastu miesięcy i przypominać przystawkę w stylu Amazon Fire Stick. Gadżet nie tylko pozwalałby uruchamiać gry, ale także oglądać seriale lub filmy z usług streamingowych.

Grubb zaznacza, że Microsoft równolegle pracuje nad specjalną aplikacją dla telewizorów Samsunga - pełniłaby funkcję wspomnianej przystawki, umożliwiając granie w chmurze. Program również miałby zadebiutować w ciągu roku.

Oba projekty są elementem inicjatywy Xbox Everywhere, w ramach której amerykański koncern chce pozwolić użytkownikom na rozgrywkę na dowolnym urządzeniu w jakimkolwiek miejscu.

Powyższe wieści o przystawce i aplikacji na telewizory potwierdził we własnych źródłach Tom Warren z The Verge, czyli inny dziennikarz uchodzący za dobrze zaznajomionego z projektami Microsoftu. Redaktor dodaje, że w planach jest opcja zabawy przez chmurę w kupione i posiadane tytuły - najpewniej bez konieczności posiadania abonamentu Game Pass Ultimate.

Read this next